Adobe Photoshop Elements 2019, tani i disponueshëm në Mac App Store

Edhe një vit morëm versionin e ri të Adobe Photoshop Elements 2019 në Dyqanin e Mac App. Në këtë rast, mjeti që ka qenë i disponueshëm për një kohë në faqen e internetit të vetë Adobe, tani vjen direkt në dyqanin Apple, kështu që ata që duan tani mund ta blejnë atë direkt nga Apple Store.

Ky mjet u drejtohet drejtpërdrejt përdoruesve që duan të fillojnë me redaktime. Ky është softuer për redaktimin e fotove që mund të përdoret nga kushdo që dëshiron të modifikojë fotot e tij dhe të bëjë krijime. Ajo ofron mënyra të thjeshta për të filluar, organizim të thjeshtë dhe udhëzime hap pas hapi për redaktim, plus mënyra të thjeshta për të bërë dhe për të ndarë.

Në këtë rast, është më e shpejtë dhe më e lehtë se redaktorët e tjerë të imazheve Adobe falë automatizimit të fotove dhe videove me teknologji të inteligjencës artificiale nga Adobe Sensei. Sigurisht që është një mjet shumë i mirë për fillestarët dhe krahasohet me të Photoshop i cili është standardi profesional për krijimin e imazhevetërheqëse, vepra arti dhe dizajne 3D është shumë më e thjeshtë për t'u përdorur.

Një nga ndryshimet më të jashtëzakonshme në këtë version të ri dhe siç është zakonisht është dizajni i ndërfaqes, ato vazhdojnë të jenë më të thjeshta dhe gjithnjë e më intuitive për t'u përdorur. Padyshim që ata që janë mësuar të përdorin këtë lloj mjeti nuk i vërejnë aq shumë ndryshimet, por i vërejnë ata dhe të gjithë ata përdorues që fillojnë me botimin, krijimin, organizimin apo edhe ndarjen e punës së tyre të redaktimit. Prandaj gjëja e parë që theksojmë është një ndërfaqe e re dhe e përmirësuar.

Kërkesat minimale të nevojshme Për të qenë në gjendje të përdorin Elementet e Photoshop në Mac-in tonë ato janë të rëndësishme dhe kjo është arsyeja pse, si gjithmonë, ju rekomandojmë t'i lexoni para se të filloni blerjen. Këtu lëmë listën e minimumeve të kërkuara nga vetë Adobe:

  • Procesor Intel-i 64-bit me shumë bërthama
  • Versioni MacOS 10.12 deri 10.14
  • 10 GB hapësirë ​​në dispozicion në diskun e ngurtë për të instaluar aplikacione; 12,5 GB hapësirë ​​shtesë falas për të shkarkuar të gjithë përmbajtjen opsionale (nuk mund të instalohet në një vëllim që përdor një skedar të ndjeshëm në shkronja ose në pajisjet e magazinimit të bazuara në memorje flash

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.