Elisabeth Moss do të interpretojë në serialin Shining Girls për Apple TV +

vajzat shkëlqen

Dhe ne vazhdojmë të flasim për angazhimin e Apple për të transmetuar video përmes Apple TV +. Lajmet e fundit në lidhje me këtë shërbim, lpër të gjetur në aktoren Elisabeth Moss, aktore e cila do të jetë protagoniste e serialit Vajzat që Shkëlqejnë për Apple TV, bazuar në librin e Lauren Beukes dhe prodhuar nga Leonardo DiCaprio's Appian Way.

Na tregon libri i Lauren Beukes, mbi të cilin do të bazohet seriali një kohë duke udhëtuar vrasësin e epokës së depresionit në Chicago sepse ai duhet të vrasë vajzat që shkëlqen, vajza që ai i konsideron të veçanta. Libri u botua në 2013, u prit shumë mirë nga kritikët dhe mbulon historinë e viteve 1930 deri në 1990.

Kjo seri do të përziejë zhanre të ndryshme si fantazia, thriller, romani kriminal, drama ... pak nga gjithçka. Elisabeth Moss, përveç që do të luajë një nga rolet kryesore në këtë seri të re për Apple TV, do të shërbejë edhe si producente ekzekutive me DiCaprio. Kjo aktore është e njohur për serialin Përralla e Shërbëtores, Njerëz të Çmendur, Krahu Perëndimor i Shtëpisë së Bardhë dhe filmat Njeriu i padukshëm, Ai që dua dhe pafajësia u ndërpre.

Përmbajtje e re për Apple TV +

Apple jo vetëm që po vë bast për tituj të shkëlqyeshëm në formatin e filmit si p.sh. zagar me protagonist Tom Hanks, batakçi nga Julianne Moore gjithashtu në format serial, the format që me të vërtetë i fikson përdoruesit. Në fillim të korrikut ai nënshkroi një tjetër ekzekutiv i lartë i Sony, e cila u shtohet atyre që ai fillimisht nënshkroi kur filloi këtë projekt.

Disa javë më parë, ai nënshkroi një marrëveshje me skenaristin Shëno qëllimin për të shkruar skenarin për serinë e pezullimit Echo 3, rimorkio e parë e ushqimit Ted lasso tani është në dispozicion në YouTube, do ta adaptojë librin në televizion Aty ku jetojnë monstrat… Siç mund ta shohim sepse përmbajtja origjinale nuk do të jetë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.