Elmedia, një lojtar i çdo formati të ndryshëm video dhe audio

Kur përdorni një video player për të shijuar videot ose filmat tanë të preferuar, opsioni më i mirë që kemi në treg sot është dhe do të vazhdojë të jetë VLC, një lojtar që është gjithashtu plotësisht falas. Por nëse instaloni vetëm aplikacione që janë të disponueshme në Mac App Store, VLC nuk është një opsion.

Në Mac App Store, ne mund të gjejmë aplikacione të ndryshme që gjithashtu na lejojnë të shijojmë videot tona të preferuara, disa prej tyre falas dhe të tjera me pagesë. Me këtë rast, ne flasim për Elmedia, një alternativë e shkëlqyer për VLC, por brenda Mac App Store.

Elmedia është më shumë se një lojtar i zakonshëm, me të cilin mund të luajmë praktikisht çdo format video, por gjithashtu na lejon të kryejmë funksionet e mëposhtme:

 • Rrokullisni vertikalisht, rrotulloni ose pasqyroni videot.
 • Rregullo ngjyrën e videos, shkëlqimin, kontrastin, ngopjen dhe më shumë.
 • Sinkronizoni titrat në video në rast se nuk ishte sinkronizuar fillimisht.
 • Zgjidhni gjuhën për audio dhe titra kur skedarët kanë shumë titra dhe transmetime audio.
 • Rregulloni tingullin për zhanre të ndryshme, dhoma ose altoparlantë specifik me ekuivalentin e audios. Zgjidhni një nga paravendosjet ose krijoni tuajin.
 • Aplikacioni mund të imitojë tingullin virtual dhe altoparlantët dhe të konfigurojë pajisjen e daljes audio, për përdorim të përparuar: transmetoni AC-3 / DTS përmes S / PDIF.

Formatet e videos, audios dhe nëntitullit të mbështetura nga Elmedia

Audio

Mp3, m4a, wma, aac, ac3, aiff, majmun, flac, mka, ogg, pcm, ra, vaw, waw, wav, aif, oga, caf, midi, mid, acm, dts, mpa, webm

Video

3gp, avi, mp4, mpeg, vob, flv, mov, mkv, 3iv, asf, fli, m1v, m2t, m2ts, m2v, m4v, mp2, mpg, mpg2, mpg4, mpv, mqv, arrë, nuv, nsv, qt, ram, rec, rm, rmvb, ts, vcd, vfw, wmv, webm, rv, f4v, ogv, ogm, divx, asx, dat, tp, mjp, yuv, xvid, vc1, mtv, mxf, qtz, dv, hdv, 3g2, mts

Subtítulos

Utf, srt, gomar, smi, txt, ssa, smil, jss, rt, idx, sub, xml

Elmedia Player, ka një çmim të zakonshëm në Mac App Store prej 9,99 euro, por Gjatë gjithë ditës së sotme mund ta shkarkojmë për vetëm 1,09 euro, një mundësi e shkëlqyeshme që nuk mund ta humbasim nëse jemi lodhur nga VLC ose duam të përdorim vetëm video-lojtarë të disponueshëm në Mac App Store.

Elmedia: Universal Video Player (AppStore Link)
Elmedia: video player universal19,99 €

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.