Filmi i Will Smith "Emancipation" për Apple TV + kërkon cilësime të reja

Emancipimi

Korrikun e kaluar, ne botuam një lajm në lidhje me përmbajtjen e re që vjen në Apple TV + me aktorë të njohur. Ne flasim për filmin Emancipimi, me protagonist Will Smith, me regji të Antoine Fuqua dhe Xhirimet e së cilës ishin planifikuar të fillonin në Gjeorgji në qershor.

Sidoqoftë, të dy Will Smith dhe regjisori, Antoine Fuqua, kanë ndryshuar mendje për shkak të Ligji i ri kufizues i votimit i Gjeorgjisë. Më parë, Tim Cook tashmë ishte shprehur kundër ligjit të ri të këtij shteti që kufizon aksesin për të votuar.

Siç mund ta lexojmë në Reporter Hollywood, Filmi Emancipimi është prodhimi i parë i madh që lë  shteti për shkak të këtij ligji të ri. Në deklaratën që Will Smith dhe Antoine Fuqua kanë dërguar në media, mund të lexojmë:

Tani për tani, kombi po pajtohet me historinë e tij dhe po përpiqet të heqë gjurmët e racizmit institucional për të arritur drejtësinë e vërtetë racore.

Ne në ndërgjegje nuk mund t'i sigurojmë mbështetje financiare një qeverie që miraton ligje regresive të votimit që janë krijuar për të kufizuar hyrjen e votuesve.

Ligjet e reja të votimit të Gjeorgjisë të kujtojnë pengesat e votimit që u miratuan në fund të Rindërtimit për të parandaluar që shumë Amerikanë të votonin.

Për fat të keq, ne ndihemi të detyruar të zhvendosim punën tonë të prodhimit të filmit nga Gjeorgjia në një shtet tjetër.

Emancipation do të luajë Will Smith në rolin e një skllav i arratisur "Në një udhëtim të trazuar në Veri, ku ai bashkohet me ushtrinë e Unionit." Shkruar nga William N. Collage, filmi është bazuar në një histori të vërtetë.

mollë bleu të drejtat për filmin për 100 milion dollarë. Duke marrë parasysh që prodhimi ishte planifikuar për në qershor, filmi ka shumë të ngjarë të vonojë datën e tij të shfaqjes si në kinema ashtu edhe në Apple TV +.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.