Dhe emri për versionin tjetër të macOS do të jetë ...

Epo, ky është një nga dyshimet që mbetet për t'u zgjidhur para fillimit të kryesor për të hënën e ardhshme, 5 qershor në qytetin e San Franciskos. Apple nuk do ta zbulojë emrin derisa versioni i parë beta i sistemit të paraqitet tek zhvilluesit.

Padyshim që ky vit dhe e kaluara janë shumë të ndryshme nëse i shikojmë këto versione, dhe jo pikërisht për shkak të ndryshimeve ose përmirësimeve të shtuara që përfshijnë Siri si risi kryesore, është që nomenklatura u bë ajo që u përdor në fillim të kohës së Macet, duke lëvizur nga OS X El Capitan në macOS Sierra.

Jo shumë kohë më parë, disa informacione nga media e specializuar e Apple përfshinin emrat e mundshëm që Apple mund të përdorte për sistemin operativ Mac, në një listë që ka qenë në proces për një kohë të gjatë dhe që mund të jetë një e dhënë e qartë për emrin e ardhshëm të macOS-it të ardhshëm:

Redwood, Mammoth, California, Big Sur, Pacific, Diablo, Miramar, Rincon, Redtail, Condor, Grizzly, Farallon, Tiburon, Monterey, Skyline, Shasta, Mojave, Sequoia, Ventura, Sonoma

Ne nuk e dimë nëse këta do të jenë apo jo emrat që ata të Cupertino mund të shtojnë në sistemin operativ të ardhshëm Mac, ajo që ne jemi më të qartë është se është e mundur që për herë të parë në WWDC hardware të mbizotërojë mbi softuerin në këtë dhe është që padyshim që macOS punon shumë mirë sot dhe pak ndryshime mund të bëhen në sistem, kështu që ardhja e MacBooks të rinj mund të jetë më e mira në rastin tonë. As nuk duam të themi që lajmet nuk janë të rëndësishme në softuer, por sistemi punon qartë shumë mirë si në pajisjet e reja ashtu edhe në pajisjet e vjetra dhe ne nuk besojmë se këtë vit ata do të komplikojnë shumë ose do ta prekin shumë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Pedro V. dijo

  Mirëmëngjes:
  Unë kam qenë një përdorues i macOS Sierra për vetëm disa muaj. Më parë, unë kam qenë një përdorues i Windows 10 dhe madje kam përdorur herë pas here Linux të ndryshëm. E vërteta është që mua më pëlqen macOS Sierra për arsye të ndryshme por ..., si pothuajse gjithçka, ekziston një problem që nuk mund ta zgjidh, as "teknikët" nga Apple nuk e zgjidhin atë. Problemi im është i dyfishtë:
  a) Papritmas ajo që kam etiketuar me emrin e "pamjeve të ekranit" shfaqet në punën time me ndonjë program, domethënë shfaqet një ekran që nuk ka asnjë lidhje me programin që po përdor dhe që jam i detyruar ta heq për t'u kthyer në programin që po përdor ... Si ta shmangim atë? Dikush mund të më ndihmojë?
  b) Kur jam duke shkruar ose duke punuar me ndonjë program, veçanërisht kur jam duke shkruar në Pages dhe / ose Office, papritmas lind një "zoom" disi fantazmagorik që jam i detyruar të "ndreq" për të vazhduar me punën time. Si ta shmangni atë? Dikush mund të më ndihmojë?
  Faleminderit, për momentin, për vëmendjen tuaj.
  Pedro V.