Enpass do të ketë veçori të reja të rëndësishme në versionin 6

Menaxheri i fjalëkalimeve azhurnohet në versionin 6 me karakteristika të reja të rëndësishme. Tani ne mund të menaxhojmë disa gjoks në të njëjtën kohë dhe paralelisht. Kjo është një tipar që ju solli aplikacioni udhëheqës i industrisë në besueshmërinë e fjalëkalimit, 1Password. Ky opsion na lejon të ndajmë të dhënat personale dhe profesionale në dy ndarje të pavarura dhe të papërshkueshme nga uji.

Beta e parë e versionit 6 është në dispozicion për ne që ta provojmë, megjithëse ju paralajmërojmë që në pamundësi për të sinkronizuar të dhënat e sotme të ruajtura në Enpass 5 me versionin 6. Prandaj, vlerësoni nëse jeni të interesuar të azhurnoni. 

Ndoshta gjëja më e arsyeshme nëse merreni me beta, është t'i përdorni ato në pajisje të ndryshme nga ajo kryesore dhe t'i përdorni ato vetëm për të "luajtur" ose provuar. Përveç kësaj, duke qenë një beta, versioni për të shkarkuar nuk është i disponueshëm në App Store, prandaj harrojeni ta provoni edhe në iOS.

Siç mund ta shihni, është një zbatim i multiplatformësPrandaj, tregon se nuk është krijuar posaçërisht për macOS, duke mbajtur ndërfaqen tipike të aplikacioneve të tjera macOS. Sidoqoftë, ky menaxher fjalëkalimesh shquhet për thjeshtësinë dhe lehtësinë e përdorimit. Nga ana tjetër, operacioni është më se i saktë si në kohë ashtu edhe në trajtimin e përgjithshëm.

Edhe kështu, zhvilluesit kanë konsideruar përmirësimin e aplikacionit gjithnjë e më shumë dhe në këtë version 6 ata sjellin përmirësimet e mëposhtme:

 • Koha më e mirë, rishikuar që nga fillimi.
 • Ju lejon të performoni cilësimet personale për secilin bakër.
 • tani ndarja e një artikulli bëhet e koduar, me një fjalëkalim që do të përdoret për të hapur skedarin.
 • Ne mundemi përcaktojmë kategoritë tona ose krijoni ekrane për secilën kategori.
 • Aplikacioni ofron ikona identifikuese dhe na lejon të krijojmë tonat.
 • La kosh riciklimi ju lejon të rimarrni një artikull të dërguar gabimisht.

Mbetet të implementohet në azhurnimet e ardhshme, krijimi i kodit me faktor të dyfishtë. Kjo veçori është në iOS, por mund të shfrytëzohet në macOS. Shpresojmë që së shpejti ta kemi këtë veçori të plotë në macOS.

Enpass mund të blihet nga faqe nga zhvilluesi. Versioni për macOS është plotësisht falas, por nëse duam të sinkronizohemi me iOS, kjo e fundit do të na kushtojë 10,99 €

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.