Entropi, një kabinet arkivimi për të mbajtur gjithçka që dëshironi

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

 

Siç e dinë shumica prej jush, Mac OS X vjen standard me një vegël - në menunë e kontekstit - për të kompresuar skedarët shpejt dhe lehtë, por nëse ajo që duam është diçka më e avancuar ne kemi një mundësi shumë të mirë në Entropi.

Opsione të përparuara

Virtyti i madh i Entropy spikat në atë që lejon të ruhen skedarë me mundësi vërtet të dobishme siç është kriptimi i nivelit të lartë AES-256, diçka që për të fituar siguri mund të bëhemi luksoze. Për më tepër, kjo ju lejon të filtroni skedarët e panevojshëm siç është .DS_Store ose të shihni përmbajtjen e një skedari të kompresuar pa pasur nevojë ta nxirrni atë.

Duke parë se çfarë lejon dhe çfarë kushton, Më duket se 15 eurot nuk janë të justifikuara fare. Por i takon zhvilluesit të zgjedhë çmimin dhe ai do të ketë një arsye për ta bërë këtë, edhe pse për mendimin tim modest nëse do ta ulte pak atë shifër është e mundur që ai të zgjedh shitjet e tij.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.