Mythic Quest: Episodi i bonusit të Raven's Banquet përpara premierës së sezonit XNUMX

Kërkimi mitik

Ne jemi gati të shohim se si hapet sezoni i dytë nga seriali origjinal Apple TV + Kërkimi mitik: Banketi i Raven dhe Apple na befason me një kapitull shtesë e cila do të transmetohet para kësaj premiere. Seriali, shumë i vlerësuar nga publiku, dëshiron të falënderojë të gjithë fansat për pritjen e mirë të produksionit.

Apple TV + është duke përgatitur një episod shtesë të Mythic Quest. Episodi «Everlight» premiera në 16 Prill në platformën e transmetimit, pas episodit special të serialit të transmetuar një vit më parë, nën titullin e karantinës. Ky episod do të na tregojë se ekipi Mythic Quest po kthehet në punë pas pandemisë së koronavirusit në festën e tyre vjetore Everlight. McElhenney ka deklaruar në lidhje me këtë:

Dritë e përhershme është një episod i veçantë që adreson vështirësitë praktike dhe emocionale të kthimit në normalitet. Ai është plot shpresë, gëzim dhe optimizëm për një të ardhme të ndritur. Para sezonit të dytë të ardhshëm, ne menduam se ishte mënyra perfekte (dhe koha perfekte) për të ftuar audiencat përsëri në botën e Mythic Quest.

Sezoni i dytë do të dalë në 7 maj dhe ne tashmë ju kishim thënë për këtë. Një sezon plot aventura të reja nga protagonistët e këtij seriali origjinal Apple TV +, siç thamë më parë, është pritur aq mirë nga publiku. Jo për më pak, shihni aventurat dhe fatkeqësitë e protagonistëve të saj. Pas karantinës së kaluar nga kjo pandemi, pothuajse të gjithë janë përsëri në detyrë tani, duke u përpjekur të ndërtojnë mbi suksesin e Raven's Banquet duke nisur një zgjerim të ri epik.

Sezoni do të jetë gati temat e radhës të protagonistëve tanë. Ian (Rob McElhenney) dhe drejtori bashkë-krijues i sapo promovuar Poppy (Charlotte Nicdao) luftojnë me drejtimin e lojës. Ndërkohë, CW (F. Murray Abraham) pajton disa çështje të pazgjidhura nga e kaluara e tij. Testuesit (Ashly Burch dhe Imani Hakim) do të përpiqen të kuptojnë se cili është kufiri i një romance në zyrë dhe David (David Hornsby) nuk është me fat përsëri me gratë, këtë herë me Jo (Jessie Ennis) duke e lënë atë për të ndihmuar. (Danny Pudi).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.