AirTags azhurnohen në një version të ri të firmuerit 1.0.276

Pajisur lëkure loop Nomad

Kanë kaluar disa javë që kur Apple lëshoi ​​një azhurnim firmware për AirTags por kishte shumë përdorues që nuk e morën atëDuket se versioni që ishte numri 1A276d dhe versioni 1.0.276 Dhe një problem dhe më në fund nuk përfundoi duke arritur të gjithë përdoruesit.

Në këtë rast versioni i ri ka të njëjtin numërim me atë të mëparshëm, që është, versioni i firmuerit 1.0.276 kështu që do të jetë e vështirë të dihet nëse kemi azhurnuar më parë kur do të kemi të instaluar versionin e ri në AirTag.

Përmirësimet e përfshira në atë version kishin të bënin me mënyrën e humbur dhe duket se në këtë rast ato janë të ngjashme dhe lidhen me këtë mënyrë. Unknownshtë e panjohur pse Apple nuk e lëshoi ​​përfundimisht versionin e ri për të gjithë, por tani duket se do të arrijë në të gjithë botën.

Si të kontrolloni nëse AirTag ynë është i azhurnuar?

Detyra mund të duket e komplikuar, por asgjë nuk është më larg nga realiteti, në këtë rast ne duhet të përdorim iPhone për të dhe do t'ju tregojmë se si ta bëni. Gjëja e parë që duhet të bëjmë është të hyjmë në aplikacionin Kërko. Tani pasi të jemi brenda aplikacionit Kërko në pjesën e poshtme gjejmë disa menu dhe duhet të klikojmë në «Objekte». Pasi të kemi thjesht klikuar duhet të prekim emrin që i kemi dhënë AirTag tonë dhe përsëri do të klikojmë mbi emrin Në krye, do të shihni se si shfaqen numri serik dhe firmware i AirTag tuaj.

Në rastin tim personal mund ta them atë Unë tashmë kam instaluar azhurnimin, nuk e di nëse nga hera tjetër apo nga tani por tashmë jam në 1.0.276. Karakteristikat e reja përfshijnë gjithashtu një rregullim të periudhës kohore që AirTags marrin për të luajtur alarmin audible pasi janë ndarë nga pronari i tyre përveç përmirësimeve të privatësisë. Nga ana tjetër, firma Cupertino ka konfirmuar se po punon për një aplikacion Android që do të zbulojë AirTags dhe pajisje të tjera të aktivizuara për «Kërkim».

A u përditësua AirTag-u juaj?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.