Fantastical 2.2 është bërë natyrshëm i pajtueshëm me Exchange

Fantastik 2.2-Shkëmbim-0

Fantastik 2 për Mac sapo kam një azhurnim të madh në versionin 2.2, dua të them pajtueshmëri të plotë me Kalendari i shkëmbimitMe këtë shtesë të re, tani është e mundur t'i përgjigjeni një ftese të Exchange, operacioneve të kërkimit me një listë globale adresash, caktimit të takimeve, si dhe shumë veçorive të tjera të reja.

Përmirësime të tjera përfshijnë më shumë informacion mbi të gjitha kalendarët, mbështetje për të shtypje me dizajne të shumta, lajmet në pamje paraprake dhe mbi të gjitha, një ndërfaqe më e lëmuar në aspekte të caktuara.

http://www.youtube.com/watch?v=pXXYG-vJI-gSegún palabras de Michael Simmons, co-fundador de la propia compañía:

Ne e lançuam Fantastical 2 për Mac një vit më parë dhe qëllimi ynë ishte të rikrijojmë atë që Fantastical nënkuptonte në vetvete. Përditësimi i sotëm është më i madhi që kemi bërë ndonjëherë dhe mendojmë se përdoruesit tanë do ta pëlqejnë atë

 • Ndihmë për Native Exchange (përgjigjuni ftesave, kërkimit falas / të zënë dhe më shumë!)
 • Shihni disponueshmërinë e pjesëmarrësve, nëse mbështetet nga serveri (nuk mbështetet nga iCloud)
 • Shtyp
 • Njoftimet e kalendarit të përbashkët ICloud
 • Njoftimet e përgjigjes së mysafirëve kur dikush pranon ose refuzon ftesën tuaj
 • Lidhjet e Google hangouts tani shfaquni në llogaritë e Google Apps
 • Shtypja për llogaritë e Google tani shfaqet menjëherë
 • Merr sugjerime nga Kontaktet e Google kur shtohen të ftuarit
 • Sugjerimet e vendndodhjes tani shfaqen ndërsa shtypni fraza për ngjarje të reja
 • Zgjedhje e shumëfishtë (zhvendos dhe fshi shumë sende në të njëjtën kohë)
 • Tërhiqni dhe lëshoni parapamjen për të planifikuar përsëri ngjarjet dhe përkujtesat ndërsa jeni duke i krijuar ato
 • Afati i dytë me zonë orari të personalizuar për pamjet ditore dhe javore (Faleminderit Hamid!)
 • Preferenca u shtua për të filluar pamjen e muajit në javën aktuale
 • Data e zgjedhur tani nënvizohet në pamjet e javës dhe muajit
 • Përmirësoni pamjen e vitit për ta bërë më të lehtë për të parë ditët e ngarkuara
 • Kërkim më i shpejtë kur përdorni kalendarët me një numër të madh të ngjarjeve të përsëritura
 • për të importuar ngjarjet nga një skedar .ics tani shtoni alarme të paracaktuara për ngjarjet e importuara
 • Tani mund të shihni intervalin e rifreskimit të kalendarëve të regjistruar individualisht
 • Gabimet e fjalëkalimit nuk janë më të vazhdueshme
 • Përdorni Apple Mail ose Postën Ajrore për të dërguar ftesa dhe përgjigje në ngjarje kur përdorni një server CalDAV që nuk mbështet njoftimet nga ana e serverit
 • Ngjarjet e postës përdorin Postën Ajrore kur zgjidhen si aplikacioni i paracaktuar i postës
 • Përmirësime të përgjithshme të performancës gjatë gjithë aplikimit
 • Rregullime dhe përmirësime të ndryshme

Përdoruesit që tashmë kanë një version të mëparshëm munden azhurnoni falas përmes skedës Updates të Mac App Store ose përmes dyqanit Flexibits. Nëse jo, e keni në dispozicion me një çmim çmimi i rekomanduar prej 49,99 Euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.