Fantastical për macOS azhurnohet në versionin 2.5 me lajme të rëndësishme

Kur menduam se lajmet në softuer kishin mbaruar deri në shtator, djemtë nga Flexibits i kanë lënë detyrat e bëra para pushimeve, me Version fantastik 2.5 lëshim. 

Ne po flasim për aplikacioni më i famshëm i kalendarit në Apple Store, i cili sjell lajme të rëndësishme në këtë azhurnim. Përveç përmirësimeve në funksionet e kalendarit, për të vazhduar të jemi kalendari më i plotë, ne gjejmë integrimi me shërbimet e caktimit të ngjarjeve si meetup.com dhe një funksion që mund të japë shumë për të folur, me propozimin për propozoni takime të reja me mysafirë të takimeve, direkt nga kalendari. 

El regjistrimi i shërbimit të caktimit të ngjarjeve Meetup.com shtohet si çdo kalendar tjetër, shumë stil Apple. Të gjitha ngjarjet në të cilat jeni pajtuar do të shkarkohen drejtpërdrejt, pa pasur nevojë të shtoni secilën ngjarje një nga një manualisht. Padyshim, ju mund të zgjidhni se cilat kalendarë mund të shihni dhe cilat do të qëndrojnë të fshehura.

Funksioni që përfaqëson një kapërcim, veçanërisht në nivelin e biznesit, është mundësia për të propozuar ngjarje të reja, direkt nga kalendari. Isshtë e mundur ta bëni atë nga llogaritë me Exchange, iCloud ose mbështetje të Google, si dhe llogari të tjera calDAV. Propozoni një datë të re dhe Fantastical do të përpilojë një email automatikisht, duke propozuar një datë dhe orë. Marrësi duhet ta pranojë ose refuzojë atë, mbi një bazë të rregullt.

Karakteristikat e tjera të Fantastical 2.5 janë si më poshtë:

 • Mini dritarja e Fantastical, tani mund të vendoset në ekran të ndarë, ekran të plotë ose me aplikacione të tjera.
 • Ndryshoni kalendarët që duam të shfaqim, tani është më e lehtë.
 • Cilësime të reja për të redaktuar fillimin dhe mbarimin e një ngjarjeje. 
 • Lëngshmëri më e madhe kur lëviz nëpër ditët / javët e një muaji.
 • Më mirë integrimi me OmniFocus. 
 • Ne mundemi redaktoni datat e ditëlindjes që shfaqet në kontakte.
 • Përmirësoni ngarkimin e pajtimit e qindra ngjarjeve.

Fantastical 2.5 është falas për pajtimtarët aktualë të aplikacionit. Nëse dëshironi ta blini, mund ta bëni nga Dyqani Mac App me një çmim prej 54,99 €.

Fantastical - Kalendari & Detyrat (Lidhja e AppStore)
Fantastik - Kalendari & Detyratfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.