Festoni Ditën e Librit me punëtori të veçanta të Apple

Të enjten tjetër, 23 Prill është dita Dita e librit dhe nga kompania Cupertino ata japin mundin e tyre për këtë festë duke organizuar punëtori të veçanta dhe falas në të gjitha ato Dyqanet e Apple për të mësuar se si të krijoni libra interaktiv me të Autori iBooks.

Mësoni të krijoni librin tuaj

Nga sot deri të premten tjetër, mollë bashkohet në festimin e Dita Ndërkombëtare e Librit dhe e Drejtës së Autorit me organizimin e punëtorisë falas një-orëshe «Krijoni libra interaktivë» që do të zhvillohet në Dyqanet e Apple nga i gjithë vendi dhe qëllimi i të cilit është që të gjithë të mësojmë të krijojmë libra interaktivë me shumë prekje me mjetin, gjithashtu falas, Autori iBooks në Mac tuaj.

Punëtoria e Librit Dita e Librit Dyqani Apple

Punëtoria e Librit Dita e Librit Dyqani Apple

Për të marrë pjesë ju vetëm duhet të rezervoni vendin tuaj në tuaj Apple Store më i afërt përmes aplikacionit Apple Store që mund ta shkarkoni falas në fund të këtij postimi në këtë rrjetë. Vendet dhe kohët e këtyre punëtorive janë si më poshtë:

Nga Applelizados ju inkurajojmë të gjithë ju që mund të merrni pjesë të mos e humbisni këtë mundësi dhe, nëse keni nevojë për pak më shumë shtytje, shikoni çfarë mund të mësoni të krijoni me iBooks Author dhe këtë punëtori falas.

BURIMI | Departamenti i Shtypit të Apple


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.