Fileloupe - Shfletuesi i medias, një shfletues skedari multimedial që duhet ta keni parasysh

Kur bashkëveproni me skedarët që kemi ruajtur në kompjuterin tonë, edhe pse është e vërtetë që Gjetësi është një mundësi e shkëlqyeshme për t'u marrë parasysh, jo aq efektive kur bëhet fjalë për skedarë multimedialë si foto ose video. Kur bëhet fjalë për rishikimin e videove ose fotove që kemi marrë shpejt, kemi në dispozicion shfletues të ndryshëm skedarësh në Mac App Store.

Sot po flasim për Fileloupe - Media Browser, një shfletues skedarësh i krijuar për të shikoni shpejt skedarët tanë multimedialë, si në formatin e figurës dhe të videos. Por përveç kësaj, ai gjithashtu na lejon të shohim skedarët në formatin PDF dhe praktikisht çdo lloj dokumenti tjetër, falë implementimit të teknologjisë QuickLook të Apple.

Fileloupe na lejon të shikojmë shpejt çdo lloj skedari, së bashku me detajet e tyre. Në rastin e fotografive, Shfaqen të dhënat EXIF që na lejojnë të konsultohemi me kushtet në të cilat ato janë bërë, gjë që na lejon të bëjmë pa aplikime të palëve të treta. Isshtë gjithashtu në përputhje me imazhet në format RAW, një mundësi tjetër që do të na lejojë të bëjmë pa aplikacione të tjera për t'i parë ato.

Lidhur me vizualizimin e videove, ky aplikacion ka kontrolle të avancuara për luajtjen e lëvizjes së ngadaltë, fshirja e fotove dhe nxjerrja e kornizave nga imazhet. Kjo gjithashtu na lejon të shikojmë videot para se të jenë të rëndësishme për pajisjet direkt nga karta e kujtesës ose pajisja.

Në kohën e kompjuterit si duam që skedarët të shfaqen, Fileloupe na lejon të klasifikojmë përmbajtjen sipas emrit të skedarit, llojit, datës, madhësisë ose llojit të skedarit.

Fileloupe - Shfletuesi i Mediave është në dispozicion në Mac App Store për 16,99 euro, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe nuk ka ndonjë lloj tjetër të blerjeve brenda aplikacioneve.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.