Filmat e animuar Wolfwalkers dhe Stillwater të nominuar për çmimet Annie

Wolfwalkers Apple TV +

Në Apple TV + ka vend edhe për filma të animuar. Gjithashtu nëse vazhdojmë me premisën që përmbajtja duhet të jetë cilësore, me filmin Wolfwalkers dhe Stillwater përmbushen të dy maksimat. Këta filma tani janë nominuar për disa Annie Awards. Konkretisht Wolfwalkers në 10 dhe Stillwater në një.

Annie Awards janë çmimet e dhëna nga Shoqata Ndërkombëtare e Filmit të Animuar, me seli në Los Angeles, California, që nga viti 1972. Ata u krijuan fillimisht për të shpërblyer filma që i përkasin fushës së animacionit, por me kalimin e kohës janë shtuar kategori të reja, duke dhënë produkte televizive dhe lojëra video.

Filmi Stillwater ka marrë një nominim në kategorinë e "parashkollorit më të mirë". Për më tepër, filmi Wolfwalkers është nominuar me gjithsej 10 nominime. Prandaj Apple synon gjithsej 11 Annie Awards. Tani, siç e themi shumë herë, cilësia është e rëndësishme por sasia është gjithashtu e rëndësishme. Kjo është arsyeja pse Netflix ka marrë gjithsej 40 nominime.

Filmi Wolfwalkers që premierë në dhjetor në Apple TV+ dhe dhjetë nominimet e tij janë në vijim:

Më mirë film artistik i pavarur

FX për funksionin

Ddizajni karakteri

Më mirë gjallëri të personazheve

Adresë

Muzikë

Më mirë dizajni i prodhimit

Më mirë Skenari grafik

Zëri i aktrimit

Skenari më i mirë i shkruar

16 Prillin tjetër do të dimë sa çmime fitojnë të dy filmat. Çmimet e 48-të Annie do të mbahen përmes një ngjarje të drejtpërdrejtë të transmetuar në internet.

Duket se Apple po fillon me këto nominime dhe çmimet e fundit të vlerësuara me globin e artë, aktori që luan Ted Lasso. Ne do të jemi vigjilentë në ngjarjen në fjalë në Prill, për të parë se sa çmime do të fitojnë më në fund prodhimet në të cilat përfshihet Apple.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.