Filmi i animuar Luck do të shfaqë zërin e Jane Fonda

Fat

Disa ditë më parë, Apple arriti një marrëveshje, sipas Hollywood Rerporter, me kompaninë e prodhimit të animacioneve Skydance, një kompani prodhimi që është duke punuar në dy filma të animuar që do të arrijë teatrot dhe Apple TV + gjatë gjithë vitit 2022. Po flasim Fat y gojëhapur.

Lajmet më të fundit me këtë marrëveshje, i gjejmë tek një prej personave që do të jenë në krye të dublimit në versionin origjinal. Jane Fonda është zgjedhur për tu vendosur zëri dragoit që filmi fat, siç thuhet nga Shumëllojshmëri, duke qenë i dyti me këtë kompani të prodhimit të animacioneve pas serialit Grace dhe Frankie.

Fat drejtohet nga Peggy Holmes nën skenarin e Kiel Muray, një film artistik që shkaktoi disa polemika duke punësuar John Lasseter pasi u pushua nga Pixar pasi u akuzua për ngacmim seksual.

Jane Fonda zëvendëson Emma Thompson, i cili kishte qenë personi i parë i zgjedhur për të shprehur një nga personazhet (ndoshta dragoi), por që njoftoi largimin e tij pasi njoftoi nënshkrimin e Lasseter.

Filmi i animuar Luck na tregon historinë e vajza me e pafat ne bote së cilës gjithçka shkon keq dhe që bashkohet me krijesat magjike për të zbuluar një forcë më të fuqishme se vetë fati.

Dragoi që do të shprehë Jane Fonda përshkruhet si "CEO ekzuberant i fatit të mirë dhe qenies paraardhëse më me fat në të gjithë vendin, një drago i këndshëm me stil dhe po aq bindës sa është i fuqishëm që përballet me frikën e tij pa pasur frikë se do ta humbasë fatin e tij përgjithmonë."

Jane Fonda ka fituar dy Oskar nga Akademia e Hollywood-it për rolet e tyre në Klute me Donald Sutherland dhe Kthimi me Jon Voight dhe është nominuar për 7 Golden Globes, 2 BAFTA Awards dhe një Emmy.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.