Filmi «Bregu i Mushkonjave» bëhet një serial për Apple TV +

Bregu i Mushkonjave

Ndërsa afrohet data zyrtare e nisjes për shërbimin e ri të transmetimit të videos së Apple, Apple TV +, lajmet në lidhje me projektet aktuale dhe ato të ardhshme rriten. Sot po flasim për një serial të ri që do të jetë në dispozicion në bastin e ri të Apple për shërbimet.

Protagonisti kryesor i këtij seriali të ri bazuar në romanin e Paul Theroux, do të jetë Justin Theroux, nipi i autorit. Duhet të mbahet mend se ky libër tashmë kishte një adaptim filmik nga Harrison Ford në 1986, një film i drejtuar nga Peter Weir dhe që na tregon sesi një familje lëviz në Nikaragua e ngopur me botën në të cilën jetojnë.

Personi i ngarkuar për përshtatjen e librit për televizionin është Neil Cross me Tom Bissell. Justin Theroux është i njohur për paraqitjen e tij në serialin The Leftovers (HBO) dhe serialin Maniac i cili është i disponueshëm në Netflix. Prodhuesi i këtij seriali të ri për Apple TV është Ruper Wyatt, i cili nga ana e tij do të drejtojë episodin pilot.

Justin Theroux ka marrë pjesë gjithashtu në Star Wars: Episode VIII - The Jedi i Fundit, Zoolander 1 dhe 2, Korrupsioni në Miami, në serialet Six Feet Under, Alias, American Psyco, Mulholland Dr, Sex and the City ...

Charlie Hunnam

Ky nuk është lajmi i vetëm që kemi pasur këtë javë në lidhje me projektet e ardhshme të Apple për shërbimin e saj video streaming, pasi që është njoftuar gjithashtu se Aktori Bijtë e Anarkisë Charlie Hunnam, do të jetë protagonisti kryesor i serialit Shantaram, një seri prej dhjetë episodesh që do të filmohen në Australi dhe tregon historinë e një grabitësi banke të varur nga heroina i cili u arratis nga një burg i sigurisë.

Apple TV + do të jetë në dispozicion nga 1 nëntori me një çmim prej 4,99 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.