Apple TV + Filmi i Animuar Wolfwalkers Fiton Pesë Çmime Annie

Prodhuesit e ujqërve

Marsi i hershëm lajmi për nominimin e këtij filmi të animuar kërceu i cili u shfaq premierë në Apple Tv +, Wolfwalkers, në Annie Awards. Këto janë çmimet e dhëna nga Shoqata Ndërkombëtare e Filmit të Animuar, me seli në Los Anxhelos, Kaliforni, që nga viti 1972. Ata u krijuan fillimisht për të shpërblyer filma që i përkasin fushës së animacionit, por me kalimin e kohës ata janë shtuar kategori të reja, duke dhënë produkte televizive dhe lojëra video. Tani ne e dimë atë Ai ka fituar jo më shumë dhe as më pak se pesë çmime.

Filmi i animuar që mund të shohim në Apple TV +, Wolfwalkers, ka fituar pesë çmime Annie. Nominimet u hodhën në fillim të Marsit. Tani një muaj e gjysmë më vonë mund të themi se filmi çon në Apple TV + pesë çmime. Në këtë mënyrë mund të thuhet se ideja që Apple gjithmonë ka pasur bast në cilësi në vend të sasisë, edhe pse kjo është gjithashtu shumë e rëndësishme.

Çmimet u ndanë pasi u mbajt një ceremoni virtuale. Ajo ka marrë çmimet vijuese:

 • Filmi më i mirë artistik Independiente
 • Dizajni më i mirë të personazheve
 • Regjia më e mirë
 • Projektimi më i mirë i prodhimit
 • Performanca më e mirë e zërit.

Tani, duhet sqaruar se edhe filmi ka fituar një çmim AFI FEST. Beenshtë emëruar filmi më i mirë i animuar nga grupe të shumta kritikësh. Me të cilin Apple tashmë ka arritur gjithsej 105 çmime dhe 358 nominime deri më sot, duke përfshirë dy nominime për Oskar, që nga debutimi i saj në Apple Originals pak më shumë se një vit më parë.

E vendosur në një kohë bestytnije dhe magjie, një nxënëse e re e gjuetarit, Robyn Goodfellowe, udhëton në Irlandë me babanë e saj për të marrë tufën e fundit të ujqërve. Ndërsa eksploroni tokat e ndaluara jashtë mureve të qytetit. Robyn miqësohet me një vajzë me shpirt të lirë, Mebh, një anëtar i një fisi misterioz për të cilin thuhet se ka aftësia për t’u shndërruar në ujq natën. Ndërsa po kërkon nënën e zhdukur të Mebh, Robyn zbulon një sekret që e çon më tej në botën e magjepsur të Wolfwalkers. Ai rrezikon të bëhet gjëja që babai i tij ka për detyrë të shkatërrojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.