Financim falas i mollës për gjithçka

Financimi pa kosto Apple

Këtë vit ata do të kenë shtuar financimin e kostos zero në një mënyrë më ekskluzive për modelet e tyre iPhone, iPad dhe Mac. Ky financim me kosto zero nuk ishte i disponueshëm për të gjitha produktet që ata kanë në internet por tani promovimi është kthyer.

Të gjithë ata përdorues që dëshirojnë të financojnë blerjet e tyre në Apple mund ta bëjnë këtë tani me kosto zero, domethënë nuk do të duhet të paguajnë asnjë interes për financimin e Mac, iPhone, iPad, AirPods, HomePod, case etj. Po me të vërtetë, me një vlerë minimale porosie prej 299 euro.

Një detaj tjetër që duhet të merret parasysh në këtë rast është se financimi pa kosto ka një afat të kufizuar sipas faqes në internet të Apple. Në këtë rast ne shpresojmë që të ndodhë njësoj si në rastet e mëparshme dhe se afati do të vazhdojë të zgjatet pasi të vijë fundi, këtë herë po flasim për një ofertë të financimi me 0% prill në dispozicion midis 17 qershorit dhe 29 korrikut 2021.

Subjekti përgjegjës për të na lënë paratë në këtë rast është Cetelem, ata përdorues të cilët tashmë kishin krijuar një financim më parë nuk do të duhet të regjistrohen ose të kryejnë ndonjë hap thjesht të blejnë produktin dhe të shtojnë Cetelem si një mënyrë pagese. Për pjesën tjetër të përdoruesve, procesi mund të jetë pak më i ngadaltë pasi që nëse nuk keni një llogari në atë telefon, keni kryer një procedurë të mëparshme financimi, do të duhet të kaloni disa filtra që shënojnë për të marrë këtë financim. E gjithë kjo mund të bëhet nga shtëpia nga dyqanet zyrtare të Apple direkt.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.