Firefox 64 është në dispozicion tani. Këto janë lajmet

Safari, shfletuesi i paracaktuar në macOS, është bërë për shumë përdorues të të dy iOS dhe macOS shfletuesi i paracaktuar falë integrimit në iCloud që na ofron dhe që gjithashtu na lejon të sinkronizojmë fjalëkalimet dhe të kemi qasje në të dhëna në çdo kohë. Por ndonjëherë, Safari lë diçka për të dëshiruar kur krahasohet me shfletuesit e tjerë.

Chrome, pavarësisht se është shfletuesi që integrimi më i mirë na ofron me të gjitha shërbimet e Google (Google Drive, Google Photos, Gmail ...) është një burim burimi, veçanërisht kur kemi skeda të ndryshme të hapura, kështu që nuk rekomandohet për ekosistemin desktop të Apple. Sidoqoftë, Firefox është.

Firefox është bërë, pas azhurnimit të shkëlqyeshëm që mori pak më shumë se një vit më parë, është një alternativë e shkëlqyeshme për të gjithë ata përdorues që nuk e pëlqejnë Safari por ato nuk e konsiderojnë Chrome si një opsion, jo vetëm për performancën e tij, por për kontrollin që i bën të gjitha lëvizjeve tona.

Shfletuesi Mozilla Foundation sapo ka marrë një azhurnim të ri, një azhurnim me të cilin arrin versionin 64 me disa llogari të reja, disa prej tyre ekskluzive për këtë shfletues. Më poshtë detajojmë lajmet e versionit numër 64 të Firefox.

  • Rekomandime. Megjithëse fillimisht i disponueshëm vetëm në Shtetet e Bashkuara, Firefox është në gjendje të rekomandojë shtesa që mund të përmirësojnë mënyrën se si shfletojmë internetin.
  • Një tjetër opsion interesant, ne e gjejmë atë në mundësinë e të jetë në gjendje të zgjedhë shumë skeda së bashku për të mbyllur, lëvizur ose kryer ndonjë operacion tjetër.
  • Përmes komandës about: performance ne mund të shohim një lloj menaxheri detyre ku shohim me konsumi i procesit të faqeve në internet që kemi të hapura.

Nëse përdorni rregullisht Firefox, ndërsa hapni shfletuesin, ai do të shkarkojë azhurnimin e ri, një azhurnim që do të instalohet kur ta mbyllni dhe rihapni atë. Nëse ende nuk keni vendosur ta përdorni, Asnjëherë nuk është vonë për ta bërë atë, përmes faqes në internet të Firefox.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.