Fituesit e sfidave të Apple Watch marrin çmimin e tyre

Unaza sfidash për punonjësit

Çdo vit, Apple fillon një sfidë për punonjësit e saj, në lidhje me aktivitetin e Apple Watch. Sfida është të mbyllni të tre unazat çdo ditë të muajit. Zakonisht festohet në muajin Shkurt, por për shkak të krizës së koronavirusit, këtë vit 2020, është vonuar, deri në korrik-gusht. Sido që të jetë, fituesit po marrin çmimin në shtëpi.

Çdo vit punonjësit e Apple, ata në Apple Park por edhe ata në dyqanet me pakicë, përballen me një sfidë të përbërë nga mbyllni të tre unazat e aktivitetit të Apple Watch, çdo ditë për një muaj. Zakonisht bëhet në shkurt, por tani sapo ka përfunduar. Shtë bërë nga mesi i korrikut deri në mes të gushtit. Më konkretisht, ajo përfundoi në 16 të atij muaji.

Një mënyrë për të mbajtur punonjësit aktivë. Dhurata përbëhet nga Një bluzë me logon e Apple në një nga mëngët dhe figura 2020 në gjoks me ngjyrat që përbëjnë unazën e aktivitetit të Apple Watch. Pjesa tjetër e njerëzve që duan të mbajnë veprimtarinë tonë në maksimum, ne marrim si një dhuratë, kënaqësinë e një pune të bërë mirë dhe një seri dhuratash dixhitale në formën e medaljeve virtuale, të cilat mund të mos jenë aq të dobishme sa bluza , por ato motivojnë shumë.

Një nga gjërat që ka tërhequr vëmendjen është se këtë vit dhurata nuk shoqërohet me kunja që kompania gjithashtu dha. Ajo që ata kanë vazhduar të dërgojnë, së bashku me bluzën me logon 2020, është shënimi që vërteton pajtueshmërinë me sfidën e brendshme dhe që për këtë arsye, vetëm punonjësit kanë qasje.

Ne do të presim që sfida të nisë muajin tjetër (shtator) dhe po presim me 30 gusht për të marrë Çmimi Special i Parqeve Kombëtare, 30 gusht


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.