Sleep With Me, një aplikacion që na ndihmon të shkëputemi Mac

Ky është një aplikacion që mbërriti në Mac App Store qershorin e kaluar dhe që pak nga pak ka fituar një vend në Mac tim, është Sleep With Me. Në këtë rast, aplikacioni funksionon në mënyrë perfekte për ata prej nesh që dëshirojnë të vendosin një timer në Mac dhe kush shkon të flejë në bazë të planifikuar.

Për shumë prej nesh Asshtë po aq e rëndësishme të kemi aplikacione që na lejojnë të kemi Mac gjithmonë aktiv, siç është ajo që fle për të fjetur automatikisht. Në këtë rast, ajo që kemi me këtë aplikacion krejtësisht falas është gjëja e dytë, që ne të mund të programojmë pajisjet në mënyrë që ato të hyjnë automatikisht në modalitetin e gjumit.

Ndërsa jemi duke kryer disa detyra, ekrani nuk fiket, por kur ndalojmë së prekuri ekranin për një kohë ai shkon të fle automatikisht (koha e pushimit mund të programohet nga preferencat) nëse nuk kemi YouTube të hapur, duke luajtur Netflix ose ndonjë aplikacion që nuk lejon që ekrani të pushojë. Epo, me aplikacionin Sleep With Me, ne mund të programojmë gjumin dhe në këtë mënyrë do të humbasim disa detaje të episodit të serialit tonë të preferuar ose të youtuber-it tonë të preferuar.

Aplikacioni mund të shkarkohet plotësisht falas nga Mac App Store dhe me të vërtetë është mjaft interesante në kohë të caktuara. Në këtë rast, aplikacioni mund të funksionojë në çdo Mac dhe me azhurnimet më të fundit janë zgjidhur disa gabime specifike ose gabime të gjetura në versionet e mëparshme, tani aplikacioni punon shumë mirë dhe e bën punën e tij në mënyrë të përsosur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.