Flickr ndalon së ofruari 1 TB falas për të ruajtur fotot, duke shtuar një kufi prej 1.000 fotografish të ruajtura për llogari falas

Flickr

Nëse ishit përdorues i Flickr, rrjetit social fotografik që fillimisht ishte pjesë e rrjetit Yahoo, ju ndoshta e dini që një nga tiparet më të mira që ata ofruan ishte aftësia për të ruajtur privatisht deri në 1 TB skedarë foto dhe video në cilësinë maksimale , gjë që e bëri atë një rival për platforma të tilla si Google Photos, apo edhe iCloud.

Sidoqoftë, kohët kanë ndryshuar, dhe tani ata kanë vendosur që nuk u paguan atyre financiarisht për të ruajtur aq shumë të dhëna në këmbim të një reklame në aplikacionet mobile dhe në internet, aq trishtim, me sa duket kanë vendosur ta heqin plotësisht këtë veçori.

Flickr nuk ofron më 1 TB hapësirë ​​ruajtëse falas

Siç kemi mësuar, kohët e fundit në një të re Njoftimi për shtyp ata kanë njoftuar se ata nuk do ta ofrojnë më falas këtë terabajt për përdoruesitNë vend të kësaj, në llogaritë falas, ajo që do të ofrohet do të jetë mundësia e ruajtjes së deri në 1.000 skedarëve të ndryshëm foto dhe video, pavarësisht nga madhësia e tyre:

Kjo do të thotë që ne nuk ofrojmë më një hapësirë ​​për depozitimin falas. Fatkeqësisht, shërbimet "falas" rrallë janë me të vërtetë falas për përdoruesit. Përdoruesit paguajnë me të dhënat e tyre ose me kohën e tyre, dhe ne preferojmë të ofrojmë një shërbim me të vërtetë transparent.

Gjithashtu, nëse keni qenë përdorues i kësaj platforme dhe keni ruajtur më shumë se 1.000 skedarë, do t'i keni deri më 8 janar 2019 ose të shkarkoni një kopje të të gjitha skedarëve tuaj dhe t'i mbani ato në vend, ose t'i ruani në një ofrues tjetër, ose për të rritur llogarinë tuaj në një të paguar, pasi që nga ajo ditë asnjë përdorues nuk do të jetë në gjendje të ngarkojë më shumë se 1.000 fotografi dhe video në Llogaria juaj.

Për më tepër, në mënyrë që të përmirësojmë shitjet, deri më 30 nëntor, Ju mund të merrni një zbritje prej 30% kur punësoni versionin Pro, duke qëndruar me pak më shumë se 30 euro në vit, të cilave nga rruga ata gjithashtu kanë shtuar veçori të reja:

 • Ata i kanë hequr plotësisht reklamat
 • Statistikat e përparuara
 • Mbështetje teknike e dorës së parë eksperte
 • Mundësia e ruajtjes dhe shikimit të fotove në rezolucionin 5K
 • Videot e gjata deri në 10 minuta
 • Më shumë zbritje në faqet e palëve të treta, si Adobe

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.