FlipClock, një orë që ruan ekranin në Mac tuaj

rrokullisje-2

Jeni lodhur duke parë gjithmonë të njëjtën mbrojtës ekrani në Mac tuaj? Ka shumë mundësi për kur Mac-i ynë shkon për të fjetur nuk qëndron me atë sfond të zi të origjinës, sot do të shohim një mundësi që mund të jetë i dobishëm si mbrojtës i ekranit pasi është shumë funksionale.

Emri i tij është FlipClock, dhe siç mund ta merrni me mend nga emri, është një orë dixhitale e stilit 'retro' që aktivizohet kur Mac-u ynë shkon të flejë. Oneshtë një nga ato orë që të japin ndjesinë se koha nuk kalon për ta, ato janë si ... shumë aktuale, por e vërteta është se ky stil i orës dixhitale nuk është saktësisht i ri. Personalisht më kujton ato që mund të shiheshin në stacionet e trenit disa vite më parë. 

E thjeshtë dhe nuk kërkon ndonjë konfigurim të komplikuar për ta instaluar, mund ta gjejmë falas por këtë herë jashtë dyqanit të aplikacioneve për Mac. Për ta marrë atë duhet të shkojmë në faqen e internetit të zhvilluesit dhe ta shkarkojmë atë.

Hapat që duhet të ndiqni për të instaluar këtë orë si një mbrojtës të ekranit janë të thjeshta. Pasi zip të shkarkohet dhe të hiqet, dy skedarë do të shfaqen në dosje, njëra quhet FlipClock.saver dhe tjetra README.txt;

rrokullisje-1

Klikoni në skedarin .saver dhe do të nisë dritaren e Preferencave të Sistemit direkt së bashku me një kuti dialogu duke na pyetur nëse duam të instalojmë FlipClock për të. përdoruesi aktual ose për të gjithë përdoruesit e ekipit;

orë flipclock

Ne zgjedhim opsionin që duam dhe tashmë kemi instaluar mbrojtës i ri i ekranit për Mac-in tonë, kaq e lehtë dhe e shpejtë.

Kërkesa e vetme e nevojshme që kjo orë të funksionojë, të jetë në versionin e OS X Mountain Lion 10.8 ose më i lartë.

Më shumë informacion - Aplikacioni Weather Wall, për Mac

Lidhja - Goondaba


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Fitimtar dijo

    Punon për iphone 6?