OS X 10.11.5 dhe iOS 9.3.2 Beta Tani i Disponueshëm Publikisht

Apple-beta-10.11.5-9.3.2-0

Një ditë pasi Apple lëshoi ​​versionet e para beta të iOS 9.3.2 dhe OS X 10.11.5 për zhvilluesit përmes shkarkimit nga vetë faqja e internetit e zhvilluesit ose përmes App Store, dje të enjten e njëjta ndërtim i betave të lëshuar më parë u vu në dispozicion përdoruesve të pajtuar në programin publik beta për provë në këto lloje të versioneve.

Siç u tha dje, versioni më i fundit i pamjes paraprake të softuerit të Apple nuk ka ndonjë të ri tipare domethënëse të cilat u panë tashmë në iOS 9.3 dhe në vend të kësaj përqendrohen në adresimin e defekteve dhe përmirësimin e përgjithshëm të performancës.

Apple-beta-10.11.5-9.3.2-1

Siç e kam përmendur, përdoruesit të cilët janë regjistruar tashmë në programin publik të testimit beta të Apple mund të kenë qasje në ndërtimin e ri përmes skedës së azhurnimit të softuerit në Mac App Store në OS X dhe në të njëjtën mënyrë në iOS vetëm këtë herë përmes App Store. Të gjithë ata që janë të interesuar të provojnë versionet më të fundit të softuerit Apple, ju mund të regjistroheni përmes faqes në internet të kompanisë, edhe pse duhet të mbahet mend se versionet paraprake që publikohen shpesh janë të paqëndrueshëm dhe nuk rekomandohet në asnjë rrethanë instalimi i tyre në pajisje me përdorim të rregullt.

Nga ana tjetër, duhet theksuar gjithashtu se javën e kaluar Apple lançoi një të vogël Përditësimi i iOS në versionin 9.3.1 për të adresuar një problem me lidhjet në internet, ndërsa OS X 10.11.4 prezantoi karakteristika të reja si mbështetja e Fotove Live në Mac muajin e kaluar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Profeti dijo

    Ata lanë iPhone 4s, si një lajm i keq për të filluar.