Epic Games pretendon se ata nuk po përgatisin lëshimin e Fortnite për Apple TV

Fortnite është bërë loja më e suksesshme deri më tani këtë vit, jo vetëm në platformën iOS, ku është në dispozicion për disa muaj, por edhe në të gjitha platformat ku është në dispozicionAndroid duke qenë i fundit që fillon ta marrë dhe ende jo në të gjitha modelet e disponueshme.

Që nga fillimi i tij në iOS, shumë prej tyre kanë qenë përdoruesit të cilët ende presin të shohin kur djemtë në Epic Games ndezin llambën dhe ofrojnë pajtueshmëri me Apple TV, një pajisje me të cilën do të jemi në gjendje të marrim shumë më shumë prej saj falë butonave të përputhshëm të kontrollit. Lajmi që u botua dje tregoi se nisja ishte afër, por nga Lojërat Epike ata kanë shpejtuar ta mohojnë atë.

Siç deklaroi @StormLeaks, Përputhshmëria e Fortnite me Apple TV ishte gati të ishte një realitet Kështu që të gjithë ata përdorues që kënaqen me Fortnite në iPhone ose iPad, mund ta bënin atë rehat në divan në shtëpi nga ekrani i madh i pajisjes, sipas një pjese të kodit në të cilin kishin qasje. Nga Epic Games ata kanë qenë të shpejtë për të mohuar këtë lajm duke deklaruar se përmendja e Apple TV është një tregues i mbështetjes për motorin grafik Unreal Engine.

Strikshtë e habitshme që deri më sot, Epic Games ende nuk është munduar të ofrojë pajtueshmëri me Apple TV, duke marrë parasysh që gjithçka që duhet të bësh është të ofrojnë pajtueshmëri me kontrolluesit pa tel dhe bëni disa ndryshime të tjera në ndërfaqen e përdoruesit. Arsyet pse sot ende nuk ofron mbështetje për Apple TV janë një mister, megjithëse duke parë kohën që u desh për të ofruar mbështetje për terminalet e menaxhuara nga Android, kjo lloj lëvizje nga kompania nuk duhet të na befasojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.