Forumi për Zhvilluesit WWDC Përditësuar me Përmirësime

WWDC do të jetë më 7 qershor

Kjo është nga Konferenca për Zhvilluesit e Botës në Apple që është afër qoshes dhe kjo demonstrohet nga tiparet e reja të shtuara nga Apple në forum. Në këtë kuptim, kompania Cupertino ka një forumi specifik për këta zhvillues dhe përmbush objektivin e qartë të lehtësimit të hyrjes në programet e ngjarjeve.

Para mbërritjes së kësaj konference zhvilluesi, Apple rregullon këtë forum që të jetë më i arritshëm. Siç shpjegohet edhe në MacRumors, kjo shërben si Vend i dedikuar për zhvilluesit për të bashkëvepruar me njëri-tjetrin dhe me inxhinierët e Apple në lidhje me teknologjitë e reja dhe API-të e ekspozuara gjatë javës së konferencës.

Në këtë rast, ndryshimet këtë vit favorizojnë ndërveprimin midis zhvilluesve dhe inxhinierëve të Apple. Përveç kësaj, kompania specifikon pikë për pikë përmirësimet që i janë shtuar forumit dhe në këtë rast më të spikatur janë:

 • Opsione për të postuar komente mbi pyetje ose përgjigje dhe për të siguruar kontekst, të kërkoni sqarime, etj.
 • Etiketat për të gjetur përmbajtjen dhe se ajo gjendet në një mënyrë më të thjeshtë dhe më të rregullt
 • Shtoni këto etiketime në listën e të preferuarave
 • Ndani imazhe me pyetje dhe përgjigje të forumit
 • Regjistrohuni në burimet RSS të etiketave që interesojnë zhvilluesin
 • Shikoni Etiketat dhe Favoritet e Trendit të Faqes Kryesore

Bëhet fjalë për lehtësimin e aksesit në përmbajtjen e botuar në forum dhe për këtë arsye duke e bërë komunikimin shumë më të lehtë me vetë kompaninë dhe me vetë zhvilluesit. Kjo konferencë botërore për zhvilluesit fillon në 7 qershorin e ardhshëm me fjalën kryesore të Apple dhe do të zgjasë disa ditë, Ai do të paraqesë sistemet e reja operative të firmës macOS 12, iOS 15, iPadOS 15, tvOS 15 dhe watchOS 8.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.