Fotografitë nga Apple Watch, Tower Theater Store dhe më shumë. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Edhe një të dielë më shumë duam të ndajmë me ju të gjitha lajmet më interesante ose të jashtëzakonshme në Unë jam nga Mac. Kjo javë ishte mjaft e qetë, por ne kemi pasur disa lajme interesante rreth Apple dhe produkteve të saj.

Sigurisht, kur mbërrin vera, shkalla e lajmeve ose thashethemeve rritet, veçanërisht për sa i përket iPhone, por ka edhe lajme rreth Apple Watch, Mac-ve të reja të mundshme dhe të tjerëve. Le të ndihemi rehat dhe të shijojmë këtë të Dielë me të disa nga lajmet e theksuara në këtë javë para korrikut.

Këtë javë ne fillojmë me një udhëzim të vogël që bëjmë në Unë jam në Mac për ata përdorues që kanë një Apple Watch dhe dëshirojnë bëni një foto në grup ose vendosni iPhone tuaj jashtë mundësive për të marrë kapur. Ky funksion ka ekzistuar për një kohë të gjatë, por me siguri dikush do ta mbajë mend se si funksionon.

Teatër

I riu Dyqani i Mollës në Los Angeles Undshtë padyshim spektakolare si brenda ashtu edhe jashtë dhe Apple është një nga kompanitë që i pëlqen të ndajë këto hapje për të treguar punën e bërë në to. Dyqani me të vërtetë duket mbresëlënës, kështu që nëse jeni afër atje ju rekomandojmë ta vizitoni.

Në këtë fazë nuk ka shumë thashetheme në lidhje me lansimin e mundshëm të një Mac Pro të ri, por dihet që këtë vit mund të jetë radha e ekipit të fuqishëm të Apple. Rekomandimi kur shkoni të blini një Mac Pro këtë prisni nëse mundeni, logjikisht nëse keni nevojë për pajisje, mos e blini por mund të kemi Mac Pro të rinj deri në fund të vitit.

Ora e mollës jeshile

Për të përfunduar ne duam të flasim për Seria Apple Watch 7 kjo është ende për të ardhur dhe është se një thashethem i ri në lidhje me përbërësit e brendshëm tregon se pajisja mund të ketë më shumë hapësirë ​​brenda për të shtuar një bateri më të madhe, ose lloje të tjerë të sensorëve në sajë të përmirësimeve të çipave. Ne do të shohim se me çfarë na befason Apple në këtë Seri të re 7 që po i afrohet prezantimit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.