Relax, aplikacioni i ri Yosemite Photos do të ketë mjete për profesionistët

Fotografitë-mjetet-profesionistët

Pothuajse një javë më parë një deklaratë nga Apple duke njoftuar që aplikacionet iPhoto dhe Aperture do të bashkoheshin për të dhënë fillimin e aplikacionit të ri Fotografitë që do të fillojmë në tetor kur të paraqitet sistemi tjetër i shkëlqyeshëm i kompanisë kaliforniane.

Reagimet nuk vonuan të dukeshin dhe përdoruesit zbuluan se do të bëhej një bashkim në të cilën përdoruesit profesionistë me siguri do të zbriteshin që programi të jetë më afër filozofisë së punës së iPad.

Shpejt disa Blogs amerikanë kontaktuan zyrtarët e shtypit të Apple për të kërkuar informacion dhe për të ditur nëse më në fund përdoruesit e Aperture, programi profesional i fotografisë së Apple, do të duhej të kërkonin mjete të tjera për projektet e tyre.

Ata nga Cupertino, duke parë zhurmën që është krijuar, kanë dashur të qetësojnë përdoruesit dhe e kanë raportuar atë aplikacioni i ri Foto do të ketë mjete për profesionistët. Fotografitë do t'i lejojnë profesionistët të klasifikojnë, modifikojnë, zbatojnë efekte dhe korrigjojnë defekte midis shumë veprimeve të tjera.

Për më tepër, aplikacioni Yosemite Photos do të jetë shumë më i rrjedhshëm dhe më i fuqishëm, madje lejon instalimin e mjeteve të programuara nga zhvilluesit e tjerë, dmth. që mund të instalohet shtojca për të përmirësuar aplikacionin Fotografitë në varësi të llojit të përdoruesve që e përdorin atë. Ajo që Apple dëshiron është të ketë një mjet universal fotografie për të gjitha llojet e përdoruesve dhe që nga ana tjetër, profesionistët mund ta kthejnë atë në një program të fuqishëm të redaktimit të fotografive.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.