Fotografitë e kthimit të Steve Jobs në Apple në 1996

punë-1996-2

Shumë prej nesh e dinë historinë kur gjeniu i Apple Steve Jobs u shkarkua nga kompania që ai themeloi me mikun e tij Steve Woznoiak. 'Steve' ata filluan një aventurë të madhe Me pak burime dhe ata ishin shumë të suksesshëm, ne vetëm duhet të shohim se çfarë është Apple sot.

Shtë e qartë se ata patën momente të mira dhe të këqija, por më e keqja për Steve Jobs, ne jemi të sigurt se ishte kur ai ishte shumë larg nga ajo që ai dhe shoku i tij Wozniak kishin krijuar. Jobs u shkarkua nga personi që ai vendosi në pozicionin e CEO të Apple Computer, John Sculley.

punë-1996

Sculley, i cili kishte qenë President i Pepsico, hyri në Apple me atë frazë të famshme që Jobs i tha Sculley dhe që të gjithë ndjekësit e jetës së Jobs e mbajnë mend: A preferoni të kaloni pjesën tjetër të jetës tuaj duke shitur ujë sheqeri apo doni të ndryshoni bota? Sculley do të përfundonte duke qenë "xhelati i Jobs" në Apple. Arsyeja që ata ranë dakord me menaxhmentin e kompanisë për të pushuar nga puna ishte shumë e qartë sipas tyre: Steve kishte vazhdueshme ndryshimet e personalitetit gjë që ndikoi në mjedisin e punës në Apple.

punë-1996-4

Gjithçka ndryshoi në vitin 1996, konkretisht Dhjetor 20 të atij viti, kur Apple ishte në një rënie të lirë pa parashutë për shkak të problemeve ekonomike të kompanisë, në një përpjekje të dëshpëruar nga kompania për të mos fundosur, Gil Amelio Presidenti i Apple në ato ditë organizoi një konferencë për shtyp për të komunikuar me të gjithë ata që Steve Jobs po kthehej në kompani.

punë-1996-3

Në të vërtetë, dhe nëse shohim kompaninë Cupertino sot, ne sinqerisht besojmë se Jobs e arriti atë, dhe kjo është arsyeja pse këto imazhe të botuara nga Tim Holmes në llogarinë e tij në Flickr kanë shumë interes në mesin e dashamirëve të historisë së Apple. Në to mund të shohim atë ditë në të cilën Steve Jobs u kthye në Apple për ta bërë atë që është tani, një nga kompanitë më të mëdha në botë.

Meqë ra fjala unë e dua atë mollë me ngjyra që kompania përdorte në atë kohë!

Më shumë informacion - Qendra e të Dhënave Apple në Nevada, do të hapet

Burimi - redmonpie


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.