Ftohni MacBook (Pro / Air) dhe rrisni kyçet e duarve

Nëse përdorni një laptop Apple, do të keni vërejtur një gjë (veçanërisht nëse është prej alumini): nxehet shumë duke punuar me të në një tryezë druri sa më shpejt që duhet të konsumojë pak CPU, dhe është se laptopët kanë dy armiq kur bëhet fjalë për shpërndarjen e nxehtësisë: druri (një përcjellës shumë i keq) dhe përcjellja e pavlefshme e ajrit.

Nëse shikoni nga afër, MacBook juaj lëshon pothuajse të gjithë ajrin e nxehtë nga mbrapa, kështu që qëllimi ynë duhet të jetë që ta tërheqim atë nxehtësi lart dhe të mos e lëmë të mbetet i bllokuar në zonën ku po punojmë, duke bërë që Mac të nxehet. Por si ta bëjmë atë?

Zgjidhja ime ka qenë të blini një pije freskuese laptopi në DealExtreme, një faqe e së cilës unë jam megafan dhe që shumë prej jush me siguri do ta dinë. Ka shumë modele, por ai që kam zgjedhur më duket më i miri brenda asaj që kishte për çmim dhe performancë, megjithëse nuk përshtatet shumë me estetikën Mac.

Unë jam i vetëdijshëm se ka baza të shkëlqyera laptop për një çmim më të lartë, por ju siguroj se kjo funksionon si një sharm. Videoja e kodimit Kam kaluar nga 73º në 59º temperaturë kur e vendos në intensitet mesatar, dhe me tifozin Mac të detyruar të punoj në 3200 rpm në mënyrë që të mos kushtëzoj testin.

DealExtreme | frigorifer (pa ref.)


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.