Fundi i mbështetjes për Microsoft Office për Mac 2008

ZYRA E MICROSOFT P MR MAC 2008

Microsoft Office për Mac 2008 mbaron mbështetja për azhurnim nesër E martë, 9 Prill 2013.

 "Mbështetja për Office për Mac 2008 do të përfundojë më 9 Prill 2013" tha ne nje postim Njësia e Biznesit e Microsoft-it në Mac (MacBU), një filial i zhvillimit të firmës OS X.

Sipas faqes së kompanisë për mbështetje, të gjitha versionet e kompletit 2008 do të dalin në pension në mëngjes Office for Mac 2008 u lëshua më 15 janar 2008.

Zyra për Mac 2008 nuk do të ndalet së punuari në lëvizje nesër, por do të shkojë drejtpërdrejt dhe do t'i lejojë përdoruesit të krijojnë, modifikojnë dhe shtypin dokumente. Po sikur kjo tashmë nuk do të ketë azhurnime të sigurisë duke filluar nga 8 Prilli.

 "Microsoft do të ofrojë një minimum prej 10 vjet zhvillimi dhe mbështetje të produktit të ndërmarrjes," thotë kompania. Për softuerin e konsumatorit, nga ana e tij, ai thotë: "Microsoft do të ofrojë mbështetje thelbësore teknike, ose për një minimum prej 5 vjetësh nga data e disponueshmërisë së përgjithshme të produktit, ose për 2 vjet pasi produkti pasardhës (N +1) të jetë lëshuar, cilado që është më e madhe. «

Pensionimi i shpejtë i Office for Mac 2008 nuk është i ri pasi përdoruesit po përballen me të njëjtën gjë çdo pesë vjet, e cila është mbështetja gjatë gjithë jetës për Office for Mac. Në rastin e Microsoft Office për Mac 2004, ai u mbyll në janar 2012.

MacBU rekomandon që klientët që përdorin Microsoft Office për Mac 2008 të migrojnë në Office 365, një sistem në internet që lejon përdoruesit të instalojnë Office për Mac Home dhe Small Business 2011 në deri në pesë Mac. Plani i abonimit të konsumatorit, Office 365 Home Premium, kushton 100 dollarë në vit.

Ata gjithashtu mund të zgjedhin një licencë tradicionale "të përhershme" të Office për Mac 2011 që paguan për një herë, por mund të përdoret për sa kohë që ju dëshironi. Office for Mac Home dhe Student është rreth 140 $, ndërsa versioni i shtëpisë dhe biznesit shitet për 220 $. Çmimet në euro janë të detajuara më poshtë:

Zyra-2008-2

Zyra-2008-5

Klientët aktualë të Office 2011 kanë më pak se tre vjet derisa të mbarojë mbështetja e Microsoft në janar 2016.

Më shumë informacion - Tani i disponueshëm për Mac, Microsoft Office 365 Home Premium.

Burimi - www.macworld.com


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Daniel dijo

    A do të jetë në gjendje shtëpia ime dhe edicioni studentor i Office: mac 2008 ta përditësojnë atë?