Funksioni CMD + Z për aplikacionet quhet AppBeBack

Shumë prej nesh janë përdorues, pasi të jemi mësuar me shkurtoret e tastierës, nuk mund të jetojmë më pa to. Të mësohesh me përdorimin e shkurtoreve të tastierës, veçanërisht për ata prej nesh që kalojmë shumë orë para kompjuterit duke punuar, duhet të jetë i detyrueshëm, pasi jo vetëm përmirëson produktivitetin tonë, por gjithashtu zvogëlon kohën që na duhet për të shkruar, edituar një dokument, për ta krijuar atë nga e para ...

Të gjitha aplikacionet për të shkruar dhe redaktuar foto dhe video, na ofrojnë funksionin Undo. Ky funksion na lejon të zhbëjmë, siç pasqyron emri, veprimin e fundit që kemi kryer. Në varësi të aplikacionit, ne mund të rimarrim hapat tanë edhe disa herë, megjithëse ky funksion nuk është aq i zakonshëm për t'u përdorur.

AppBeBack, është një aplikacion i thjeshtë që, siç tregon përshkrimi i tij, CMD + Z për Aplikacionet, na lejon të rihapim shpejt aplikacionin e fundit që kemi mbyllur. Me siguri shumë prej jush, në përpjekjen tuaj për të mbajtur të pastër desktopin dhe stendën tuaj, zakonisht mbyllin aplikacionet pasi t'i keni përdorur ato. Por herë pas here, ose ndoshta rregullisht, ju keni harruar se akoma keni nevojë për të. Ndërsa është e vërtetë që mund ta rihapim direkt nga doku, nëse është në të, ne gjithashtu mund ta bëjmë atë me komandën CMD + Z me këtë aplikacion.

Komanda CMD + Z është shkurtorja e tastierës për të zhbërë ndryshimin e fundit që kemi bërë në një aplikim. Falë AppBeBack, kur shtypni kombinimin e tastave që kemi krijuar më parë, aplikacioni që sapo kemi mbyllur do të hapet sërish shpejt, pa pasur nevojë të lëshoni duart nga tastiera dhe të përdorni miun ose trackpad.

AppBeBack është në dispozicion për shkarkim plotësisht falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Ky aplikacion kërkon OS X 10.10 ose më të lartë dhe është i pajtueshëm me procesorët 64-bit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.