Funksioni EKG do të jetë i disponueshëm në watchOS 5.1.2

Apple tashmë ka njoftuar gjatë prezantimit të Apple Watch Series 4 të ri se funksioni i elektrokardiogramit do të jetë i disponueshëm më vonë këtë vit. Me këtë rast kompania duket se ka "humbur" një dokument në të cilin ka pasur qasje media e njohur MacRumors dhe e cila shpjegon se Funksioni EKG do të jetë i disponueshëm në versionin tjetër të watchOS 5.1.2.

Në mungesë të një konfirmimi zyrtar nga Apple që nuk besojmë se konfirmon as, ne kemi versionin e tretë beta të këtij OS në duart e zhvilluesve dhe për këtë arsye versioni përfundimtar pritet të dalë në treg për disa javë. Ne nuk jemi të sigurt se sa versione beta do të lëshohen para versionit zyrtar, por nuk presim që të ketë shumë duke pasur parasysh që dhjetori do të preket dhe nëse nuk ka ndonjë problem të këtij lloji, ky funksion do të jetë aktiv para fundit i vitit.

Shtetet e Bashkuara do të jenë të parët që do të marrin këtë veçori e cila është gjithashtu E kufizuar në modelet e reja të Apple Watch, Seria 4. Pavarësisht kësaj, duket se me ndryshimin e thjeshtë të rajonit të pajisjes, ky funksion mund të funksionojë në të gjithë botën, pasi është një funksion që aktivizon harduerin që mbartin të gjithë Apple Watch Series 4 dhe për këtë arsye do të ishte logjike që të ndodhte kështu. Modelet e mëparshme të Apple Watch janë lënë jashtë funksionit pasi është diçka që përfshihet në kurorën dixhitale të Apple Watch Series 4.

Le të shpresojmë që rrjedhja që është lëshuar nga faqja e internetit MacRumors është plotësisht e vërtetë dhe së shpejti do të kemi në dispozicion këtë version të ri të watchOS 5.1.2 për të gjithë përdoruesit. Në javët e ardhshme me lansimi i betave të reja për zhvilluesit e radhës semanas ne do të shohim nëse kjo konfirmohet dhe atëherë lirimi i versionit përfundimtar thjesht do të mungojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.