AirPower do të mbërrijë, kudo që të lindë dielli

fuqi ajrore-1

Ka më shumë se një vit që kur Apple njoftoi bazën e karikimit AirPower, një aksesor që do të karikojë pa tel tre pajisje në të njëjtën kohë. Ende nuk është dalë në shitje, por ka prova përfundimtare që projekti nuk është braktisur.

Dokumentacioni për iPhone XR të ri bën një përmendje të qartë të këtij produkti kështu që Apple vazhdon të zhvillojë një produkt që nuk është i përfunduar. Me fjalë të tjera, Apple nuk do të tërhiqet me një produkt që në shikim të parë nuk ka shumë më shumë ndërlikime të asaj që mund të gjejmë tek të tjerët që kompania tashmë ka për shitje. 

Thotë letra "Përshëndetje", udhëzuesi për fillimin që vjen me smartphone-in më të fundit të Apple "Vendoseni iPhone me fytyrë në ngarkuesin pa tel AirPower ose Qi-çertifikuar." E njëjta formulim përdoret në dokumentacionin për seritë iPhone XS. Për më tepër, kodi i fshehur në versionet beta të iOS 12.1 është azhurnuar për të treguar tiparet e AirPower.

airpower-wireless-akuzuar-airpods

Nëse bëjmë pak kujtim, Apple prezantoi AirPower për herë të parë një vit më parë, krahas iPhone 8 dhe iPhone X, telefonat e parë inteligjentë iOS që mbështesin karikimin pa tel. Ky aksesor mund të karikojë një iPhone, Apple Watch dhe AirPods njëkohësisht, por shkon përtej kësaj. Kur një iPhone është në karikues me sende të tjera, ekrani i telefonit tregon statusin e karikimit të pajisjeve të tjera.

Po ashtu, ora, telefoni etj. mund të rregullohet në çdo mënyrë në karikues. Thisshtë kjo karakteristikë që po shkakton probleme për inxhinierët, pasi përzierja e tre grupe të mbështjellësve të karikimit gjeneron sasi të papranueshme të nxehtësisë. Kjo është arsyeja pse premtimi i CEO Tim Cook se AirPower do të ishte në dispozicion në 2017 nuk u mbajt. Aktualisht, kompania pret ta ketë këtë pajisje shtesë në treg deri në fund të këtij viti.

Ka pasur produkte knockoff që kombinojnë tre karikues në një, por këto nuk kanë veçoritë shtesë të AirPower. Ka vetëm tre dyshekë të mbërthyer njëri pranë tjetrit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Imazhi i mbajtësit të vendit të Carlos Fernandez Lopez dijo

    Duhet të dalë, dua apo jo