A mund të jenë furnizuesit e mbrojtjes mbrojtëse një zgjidhje për rrjedhjet?

Beta të dyta të macOS Catalina 10.15.4, watchOS 6.2 dhe tvOS 13.4

Sigurisht, nuk është një problem specifik dhe nuk është një problem ekskluziv i Apple. Rrjedhjet në produktet e ndërmarrjes Cupertino janë të njëjta me ato të kompanive të tjera. Nga Apple ka për qëllim të mbrojë në një farë mënyre rrjedhjet e mundshme të produkteve të reja dhe për këtë është e nevojshme të vrasin ata në syth, nga ofruesit e përbërësve. 

Sigurisht që është një pikë kyçe për t'i dhënë fund rrjedhjeve të mundshme të produkteve të reja të reja, por natyrisht, është shumë e lehtë për t’u thënë dhe mjaft e vështirë për t’u zhdukur. En MacRumors ata kanë treguar një dokument të brendshëm të vetë kompanisë në të cilin synohet pikërisht kjo, për të ndaluar rrjedhjet që nga fillimi. 

"As furnitorët nuk kanë faj"

Kuptoni me këtë titull të vogël se zakonisht rrjedhjet nuk vijnë nga kompania e ngarkuar për prodhimin e produktit dhe as nga drejtuesit e saj. Zakonisht këto rrjedhje vijnë nga punonjësit që punojnë në këto kompani dhe të cilët për ndonjë arsye zbulojnë se këto përbërës shkojnë te Apple. Këtu shkaktohet problemi dhe Ne e kemi të vështirë të trajtojmë megjithëse të gjitha përpjekjet po i kushtohen asaj.

Kontrolloni kohën e dorëzimit të këtyre përbërësve, pjesëve apo edhe ndiqni rrugën e dorëzimit me kamera në linjat e prodhimit Hasshtë realizuar që nga fillimi i vitit. Por nuk duket se është e mjaftueshme me këtë dhe ajo që synohet është të mbrohet pak më shumë me ndalimin e vizitave në fabrika nga palë të treta, madje edhe gjetjen ose përpjekjen për ta bërë këtë në rastin e vjedhjes së përbërësve.

Ajo që është e qartë është se rrjedhjet kanë ekzistuar përgjithmonë dhe që nga ajo "neglizhencë" e një iPhone 4 para se të nisej në një bar, lajmet në lidhje me produktet e mundshme të Apple kanë dalë gjithmonë në media. Duhet thënë gjithashtu se shumë rrjedhje apo thashetheme nuk përfundojnë në asgjë, por kjo është një çështje tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.