Arena: Galaxy Control, një lojë shumë e mirë me pamje MOBA

Increasinglyshtë gjithnjë e më e zakonshme të shohim se sa lojtarë përdorin pajisjet e tyre celularë për të shijuar lojërat e tyre të preferuara kudo që janë, pa u varur nga një tastierë, një PC ose një Mac. Sidoqoftë, dhe përkundër mungesës së titujve origjinalë të disponueshëm për Mac, në Mac App Store dhe jashtë tij, mund ta gjejmë lojëra të ngjashme me ato të disponueshme në App Store.

Lojërat e tipit MOBA janë bërë një nga më të popullarizuarat në App Store, lojëra me letra ku duhet të krijojmë perandorinë tonë për ta zgjeruar atë dhe për të shmangur pushtimin nga të tjerët. Arena: Galaxy Control është një lojë e tipit MOBA, e cila na lejon të luajmë online me lojtarë nga e gjithë bota nga Mac-u ynë.

Në Arena: Galaxy Control, do të duhet të mbledhim një mori kartash me të cilat do të jemi në gjendje të marrim trupa futuristike, avantazhe dhe mbi të gjitha, mbrojtje të rëndësishme me të cilat përballet armiku, për sa kohë që arrijmë të shkatërrojmë frëngjitë e lundrimit të armiqve tanë në mënyrë që të arrihet fama, yjet dhe lavdia. Me Arena: Galaxy Control, ne mundemi krijoni një komunitet fantastik luftarak për t’u përballur me ndonjë armik.

Karakteristikat e Arena: Galaxy Control

 • Grafika 3D
 • Luftoni kundër lojtarëve nga e gjithë bota në beteja në kohë reale.
 • Krijoni një skuadër për të ndarë kartat dhe për të ndërtuar komunitetin tuaj.
 • Falë teknokapsulave, ne mund të marrim karta të reja dhe të përmirësojmë ato që kemi, duke marrë shpërblime të mëdha.
 • Shkatërroni frëngjitë e kundërshtarit tuaj dhe fitoni çmime të mëdha.
 • Ndërtoni një kuvertë beteje të pamposhtur për të mposhtur kundërshtarët tuaj.

Arena: Galaxy Control kërkon një lidhje të përhershme në internet për të luftuar me lojtarët e tjerë, kërkon OSX 10.6.6 dhe pak më shumë se 5 GB hapësirë ​​ruajtjeje në Mac-in tonë. Isshtë në dispozicion për shkarkim falas dhe brenda gjejmë blerje brenda aplikacionit.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.