GarageBand për Mac azhurnohet me përmirësime të stabilitetit dhe veçori shtesë

GarageBand-10.0.2-0

Apple sapo azhurnoi programin e saj të prodhimit muzikor në versionin 10.0.2. Versioni i ri sjell, përveç përmirësimeve të ndryshme dhe rregullimeve të defekteve, tre komplete të reja daulle dhe mundësinë për të eksportuar këngët tuaja drejtpërdrejt në formatin MP3. Deri më tani ishte e mundur vetëm të eksportohen projekte në formate që nuk sjellin humbje për shkak të kompresimit.

Nga këndvështrimi im, kjo zgjerohet dhe shumë mundësitë e programit pasi që hapësira e zënë nga këto do të jetë shumë më pak dhe ne po flasim për një program që nuk ka të bëjë aspak në lidhje me opsionet me kategori profesionale si Logic Pro X. Edhe pse kjo nuk do të thotë se është ende një mundësi fantastike për muzikantët edhe pse jo aq për producentët.

GarageBand-10.0.2-1

GarageBand mund të përdoret në versionin e tij bazë ose fillestar të falas nga Mac App Store dhe me shkarkimin ofron mundësinë e përdorimit të metodave të thjeshta për të krijuar këngët tuaja ose vetëm zilen e çuditshme. Instrumentet dhe efektet virtuale ndër të tjera janë përfshirë gjithashtu në një hyrje ndër të tjera, softueri gjithashtu ofron ushtrime themelore për kitarë dhe piano.

  • Përmirëson stabilitetin dhe adreson një numër çështjesh të vogla.
  • Shtoni opsionin për të eksportuar këngë në format MP3.
  • Përmban përmirësime të shumta të aksesit.
  • Përfshin 3 bateri të reja dhe komplete daullesh për zhanret rock, kompozitor dhe R&B.

Me një çmim prej 4.49 Euro mund të blihen me tinguj shtesë, sythe dhe perkusionistë në një paketë zgjerimi. GarageBand për Mac është i disponueshëm përmes App Store Mac me një peshë prej 986 MB në versionin aktual, kështu që ju e dini, nëse ju pëlqen muzika dhe po kërkoni një program të mirë, të bukur dhe të lirë, GarageBand duhet të jetë opsioni juaj.

GarageBand (Lidhja e AppStore)
GarageBandfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.