GarageBand për Mac do të na lejojë të sinkronizojmë përmbajtjen e krijuar në iOS

Dy ditë pas prezantimit zyrtar të atyre që do të jenë versionet e reja të iOS, macOS, watchOS dhe tvOS, djemtë nga Cupertino filluan azhurnimin GarageBand që shumë përdorues po prisnin, një azhurnim në të cilin më në fund dhe gati 9 muaj më vonë ofruan mbështetje për shiriti prekës i MacBook Pro të ri që kompania rinovoi vitin e kaluar. Gjithmonë e kam thënë dhe e mbaj: Apple kalon shumë prej aplikacioneve të saj dhe kjo është prova e pestë që e konfirmon atë. Të paktën nëse kujdeseni për përmirësimin e pajtueshmërisë së aplikacioneve tuaja desktop me celularë, siç është rasti me azhurnimin tjetër të GarageBand.

Deri më tani, të gjitha krijimet që kemi bërë në iPhone ose iPad ishin në përputhje me versionin Mac të GarageBand, por jo anasjelltas, i cili mund të ishte një problem shumë i madh kur duhej të merrnim përmbajtjen që ishte krijuar me ne për t'ia treguar atyre një klienti, për shembull. Por ky problem duket se i ka ditët e numëruara dhe siç konfirmohet nga Apple, azhurnimi tjetër i GarageBand ofron mbështetje të dyanshme por kufizime.

Në mënyrë që të shijojmë përmbajtjen e krijuar në versionin desktop të GarageBand, ne do të duhet të krijojmë një projekt të pajtueshëm me iPad (ose, duke dështuar atë, iPhone) dhe ta ruajmë atë në re në mënyrë që të gjitha pajisjet e lidhura me të njëjtën llogari të mund ta përdorin atë . Ky projekt do të shfaqet automatikisht në iPad ose iPhone, ku ne mund të shtojmë këngë të reja pasi që redaktimi do të vazhdojë të lejohet vetëm në versionin macOSPër shkak të kufizimeve të ofruara nga versioni iOS, diçka që përdoruesit e iPad tashmë janë mësuar, por që duket se do të ndryshojë plotësisht me ardhjen e iOS 11.

GarageBand (Lidhja e AppStore)
GarageBandfalas

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.