Gjëja më e afërt me AirPower (e dështuar) vjen nga dora e ZENS

ZENS për Apple

ZENS sapo ka lansuar një nga pajisjet më të pritura nga përdoruesit e Apple në vitin e kaluar 2019 dhe që kurrë nuk e pa dritën, AirPower. Kjo pajisje, e aftë të karikojë pa tel çdo pajisje të përputhshme Apple, nuk u tregtua kurrë në treg. Isshtë llogaritur si një nga dështimet e Apple.

Kujtojmë që kjo bazë karikimi do të jetë në gjendje të karikojë iPhone dhe AirPods dhe Apple Watch, duke shmangur lidhjen e shumë kabllove ose blerjen e një baze me shumë ngarkesa. Vetëm ajo do të ishte në gjendje të bënte të gjithë punën. Duket se kompania ZENS ka pasur sukses.

ZENS sapo ka lansuar një pajisje që do të shkaktojë sensacion në mesin e përdoruesve të Apple

Ajo që Apple nuk mund ta sillte në treg, duket se ai ka pasur sukses ZENS, kompania holandeze tashmë tregton Liberty, një pajisje që premton të bëjë gjithçka që AirPower duhet të kishte bërë.

ZENS Liberty mund të karikojë çdo pajisje të mundësuar me Qi, falë 16 mbështjellësve që sigurojnë një dalje totale prej 30W (2x15W). Mbështetja e karikimit të shpejtë nga Apple (edhe nga Samsung). Ai gjithashtu ka një portë USB 2.4A që mund të përdoret për të karikuar një pajisje tjetër që nuk përputhet me karikimin direkt pa tel, siç është Apple Watch që përdor aksesorin opsional.

Dizajni i ZENS mund të mos jetë më i bukuri (megjithëse thuhet e vërteta, më duket i bukur), por mbështjelljet e tij me një shikim (model për të zgjedhur) dhe të vendosura përgjatë pajisjes, e bëjnë atë të funksionojë në të gjithë gjatësinë e tij, të qenit në gjendje të vendosni dy iPhone ose një iPhone dhe disa AirPods, në të njëjtën kohë. Nëse lidhim edhe karikuesin e Apple Watch, ne me një pajisje të vetme mund të karikojmë gjithçka që kemi nga Apple. Një 3 në 1.

Pajisja ZENS pajisje shtesë Apple Watch

ZENS Liberty vjen me një lidhje USB-C dhe vjen me një adaptor energjie të certifikuar 60W. Përfshihen priza të veçanta të rrymës për BE, MB dhe SH.B.A. për ta bërë përshtatësin të përshtatshëm për përdorim global, duke e bërë atë të mirë për të gjitha udhëtimet tuaja.

Ekzistojnë disa versione. Një me pëlhurë që kushton 139,99 € dhe një gotë ku mund të shihni mbështjelljet që e rrit pak çmimin. Kushton 179,99 €. Të dy versionet kanë një garanci të zgjatur 3-vjeçare. Shtesa Apple Watch USB është në dispozicion veçmas për 39,99 €.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.