Gjeneroni barkodet tuaja me Bazat e Barkodit

Kodet bar janë një grup i vijave paralele me trashësi dhe hapësirë ​​të ndryshme që na ofron informacione të caktuara, e cila mund të arrihet përmes një lexuesi. Këto kode ju lejojnë të njihni në mënyrë unike një artikull specifik, i cili lehtëson detyrën e kryerjes së inventarëve, karakteristikat e këshillimit ...

Në Mac App Store kemi në dispozicion mjete të ndryshme që na lejojnë të krijojmë barkode shpejt dhe lehtë. Sot ne po flasim për Barcode Basics, një aplikacion që na lejon të krijojmë barkode dhe kjo gjithashtu na ofron një numër të madh opsionesh për t'i personalizuar ato.

Karakteristikat kryesore të Bazave të Barkodit

 • Reduktimi i gjerësisë së shiritit (BWR) për të kompensuar shpërndarjen e bojës në makineritë e shtypjes. Kjo është një tipar thelbësor për shtypjen profesionale (dhe nuk mund të mbështetet nga aplikacione të tjera të bazuara në shkronja).
 • Lartësia e shiritit (cungimi) dhe shkalla e barkodit (zmadhimi).
 • Shifrat shtesë opsionale (2 ose 5) mbështeten për kodet EAN, UPC, ISMN, ISBN dhe ISSN.
 • Mbështetje për matjet metrike (mm ose mikron) dhe perandorake (inç)
 • Barkodet mund të eksportohen në format me rezolucion të lartë EPS (vektor) ose PDF (vektor) ose GIF, BMP, JPG ose format PNG.
 • Barkodet janë në përputhje me Illustrator, InDesign, Photoshop, Word, Powerpoint, etj.
 • Mbështetja e veprimeve automatike - Krijoni rrjedha të personalizuara të punës për të automatizuar prodhimin e barkodit.

Bazat e barkodit nuk na ofrojnë veçori të reja përmes blerjeve brenda aplikacionit, kështu që të gjitha këto funksione janë në dispozicion pasi të blejmë aplikacionin. Barcoce Basics është me çmim 21,99 € në Mac App Store, është i pajtueshëm me procesorët 64-bit dhe mënyrën e errët të macOS Mojave, një funksion që shumë pak aplikacione të këtij lloji ofrojnë.

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.