Gjeni fjalimin e Steve Jobs që është i fshehur në Mac tuaj

skedar i fshehur

Sot ju sjellim diçka ndryshe, një nga ato gjëra që na bën të shohim sistemin OS X ka ende shumë surpriza të fshehura. Çdo Mac që ka të instaluar aplikacionin Pages në OS X do të jetë në gjendje të gjejë një surprizë të fshehur.

Shtë një fjalim i famshëm, ose më mirë, dy prej tyre, që i përkasin Steve Jobs që janë të fshehura në një dosje Pages.

Epo po, siç ju kemi thënë, ne do të zbulojmë një dhuratë të vogël që Steve Jobs dhe ekipi i tij futën në sistem në aplikacionin Pages dhe që pavarësisht largimit të tij, ai është akoma në versionet e mëvonshme.

Këto janë dy fjalime të ndryshme nga Steve Jobs, teksti i famshëm i fushatës Mendoni Ndryshe dhe ato që thotë Steve në fillim të tyre fjalët e tij në Universitetin e Stanfordit në 2005. Sigurisht, për të gjetur këto skedarë do të duhet të kemi të instaluar aplikacionin iWork Pages.

Hapat që duhet të ndiqni për të gjetur këtë vezë të Pashkëve janë si më poshtë:

  • Hapni një dritare të Gjetës dhe shtypni cmd + Shift + G, e cila do të hapë Per te shkuar dhe ne do të shkruajmë rrugën e mëposhtme:

/Applications/Pages.app/Contents/Resources/

shko-në-dosje

  • Në dritaren që hapet, kërkoni skedarin e quajtur Apple.txt dhe do të jeni përpara tekstit të fjalimeve që kemi treguar.

Paragrafi i parë është teksti klasik i fushatës Mendo ndryshe, i cili debutoi rreth vitit 1997 dhe pjesa tjetër e fjalimit në Universitetin e Stanfordit në 2005.

skedari i fshehur-txt

Ne bashkangjitim dy videot në të cilat mund të dëgjoni fjalët e të dy fjalimeve.

Siç mund ta shihni, duket se thellë në Cupertino, ata gjithmonë kanë kohë të hedhin detaje të punëtorëve dhe mentorëve të tyre në vendet më të vështira, një zakon që që nga Macintosh Classic i parë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.