Gjeni gjithçka që kërkoni me Found for Mac

Aplikacioni i gjetur-Mac-0

Nëse Spotlight, motori i kërkimit i integruar në Mac, është shumë i vogël për ju për shkak të numrit të lartë të skedarëve ose përmbajtjes që keni pritur në re, Found mund të jetë zgjidhja. Ky aplikacion nga zhvilluesi Found Software Inc. është po aq efektiv në kërkimin e skedarëve lokalisht siç mund të jetë Spotlight, por gjithashtu integron veçantinë që mund të kërkojë çdo përmbajtje në internet që ne zotërojmë.

Në këtë mënyrë ju do të jeni në gjendje të keni lokalizuar absolutisht të gjitha ato skedarë që përndryshe do të duhej të kërkoheshin manualisht, prandaj kryen një indeksim të plotë të gjithçkaje, një pikë shumë në favor të saj. Përveç kësaj, ai gjithashtu na tregon një pamje paraprake të skedarëve që gjen në stilin më të pastër Quicklook.

Gjëja e parë që pyet kur e ekzekuton është se le të shënojmë adresën tonë të postës elektronike të regjistroheni për shërbimin.

Aplikacioni i gjetur-Mac-1

Gjëja tjetër do të ishte të shtojmë të gjithë dosjet që ne duam që programi të marrë parasysh kur kërkoni për këto skedarë, madje specifikon se kjo është e nevojshme për arsye sigurie pasi që ne do të duhet të jemi ata që i japin programit lejen për ta bërë këtë.

Aplikacioni i gjetur-Mac-2

Më vonë do të duhet të shtojmë llogaritë tona të Dropbox, SkyDrive, Google Drive ... në mënyrë që të mund të kryeni kërkime edhe në shërbimet tona në internet.

Aplikacioni i gjetur-Mac-3

Më në fund programi do të na tregojë një video hyrëse të njohësh tiparet kryesore të Found dhe si të përdorësh funksionet e tij, gjëra të tilla themelore për funksionimin e tij siç janë shtypja e tastit të kontrollit dy herë në mënyrë që kutia e kërkimit të shfaqet nga ana e majtë e ekranit. Me këto hapa të thjeshtë mund të fillojmë të kërkojmë ndonjë send të humbur në bibliotekën tonë.

Aplikacioni i gjetur-Mac-4

Programi është plotësisht falas dhe mund të shkarkohet nga Mac App Store.

Më shumë informacion - Aplikacione të domosdoshme për Mac-in tuaj të ri

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   dinepada dijo

  Nuk e përdor motorin në qendër të vëmendjes, apo jo? Unë e them sepse Alfred e përdor, dhe kur unë çaktivizoj plotësisht qendër të vëmendjes padyshim që ndaloi së punuari, unë e bëra atë sepse drita e vëmendjes konsumon shumë burime

 2.   JOSE EDUARDO TROCONIS GANIMEZ dijo

  Programi FOUND nuk është i disponueshëm në aplikacion, ku tjetër mund ta gjeni? Faleminderit paraprakisht !!!