Gjeni ndonjë skedar në kompjuterin tuaj me ProFind

ProFind - Gjeni Skedarë në Mac

Kur kërkoni skedarë ose ndonjë lloj informacioni tjetër, zgjidhja që Apple na ofron përmes Spolight është një nga më të mirat nëse jo më e mira. Sidoqoftë, kur duam të kërkojmë skedarë, nuk është që atëherë lë një numër të madh të ndryshoreve që mund të jetë e dobishme për ne për të gjetur skedarët që po kërkojmë.

Në këtë rast, nëse duam të kërkojmë vetëm skedarë dhe me saktësinë më të madhe të mundshme, kemi në dispozicion aplikacionin ProFind, një aplikacion që na lejon të kryejmë kërkime të avancuara të skedarëve vendosja e një numri të madh të variablave: përdorimi i gjuhës natyrore, skedarëve të fshehur, përdorimi i indekseve të meta të dhënave ...

Karakteristikat ProFind

 • Pyetjet e kërkimit në gjuhën natyrore.
 • Rezultate të pakufizuara të kërkimit.
 • Kërkoni brenda dosjeve dhe paketave të padukshme.
 • Kërkoni në çdo lloj disku: Mac, Windows, servera, etj.
 • Një server mediatik i lehtë UPNP / DLNA (kërkon MacOS 10.14 ose më vonë).
 • Mbështet serverat e medias: Fillimi / ndalimi i planifikuar, indekset, artikujt e fundit dhe renditja e episodeve të serive.
 • Përmbajtja e tekstit kërkon skedarë teksti, skedarë PDF dhe dokumente të Microsoft Word.
 • Trego aktivitetin e diskut. Siguron një pamje në kohë reale të skedarëve që modifikohen në të gjithë disqet.
 • Përdorni kërkimin e bazuar në kernel (searchfs) kur është i disponueshëm.
 • Kursimi i kërkimit dhe historisë.
 • Kërkoni sipas: emrit, datës së krijimit, datës së modifikimit, shtesave të skedarëve, etiketave, dosjeve prindërore, llojit dhe meta të dhënave të veçuara.
 • Kjo na lejon të përjashtojmë fjalët nga kërkimet duke përdorur shenjën -
 • Hashes: md4, md5, sha1, sha224, sha256, sha384, sha512. (Tregoni informacion të përparuar).
 • Plotëso automatikisht për emrat e aplikacioneve, emrat e komandave dhe fjalët kyçe.
 • Shfaqja e plotë, jo e errësuar, e shtigjeve të skedarëve me nxjerrjen në pah të ndryshimeve të shtegut.
 • Pamje e madhe e ikonës për një ose dy rezultate kërkimi.
 • Navigimi hapësinor në disk (me ruajtjen e pozicioneve të dritares, madhësisë, pozicionit të lëvizjes, etj.).
 • Mbështetje për ekzekutimin e shell dhe AppleScriptts në elementet e gjetura.
 • Menytë e kontekstit: Ndarja, Shërbimet, Hapur, Shfaq në Gjetës, Kalo te Plehra,
 • Merr informacion, Kopjo rrugën.
 • Hyrje e shpejtë në dosjet e preferuara
 • Mbështet modalitetin e errët (10.14 Mojave).
 • Zvarritni dhe hiqni dorë nga aplikacioni.
 • Ikona e shiritit të menysë aktiv / fikur.
 • Çelësi i shkurtër i sistemit i konfigurueshëm plotësisht.
 • Referencë e komandës së integruar.

Të gjitha skedarët që gjen aplikacioni, ne mund t'i hapim me aplikacionin Preview për të kontrolluar nëse ato janë me të vërtetë ato që ne po kërkojmë. Gjithashtu, nëse kemi Mac të ndezur por nuk e kemi në dorë dhe duam të bëjmë një kërkim, mund të përdorim aplikacionin e disponueshëm për iOS, megjithëse funksionon vetëm kur të dy pajisjet janë të lidhura në të njëjtin rrjet.

ProFind ka një çmim prej 4,95 $ dhe ne mundemi blini direkt nga faqja e internetit e zhvilluesitMeqenëse versioni Mac nuk është i disponueshëm në Mac App Store, por versioni iOS është përmes kësaj lidhjeje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.