Gjeni skedarë muzikorë të kopjuar në kompjuterin tuaj me Duplicate Music Cleaner

Me ardhjen e muzikës streaming nga dora e Spotify, shumë ishin përdoruesit të cilët filluan të linin mënjanë aplikacionet tipike për të qenë në gjendje të shkarkonin muzikën e tyre të preferuar për ta kopjuar më vonë në pajisjen e tyre mobile për të qenë në gjendje ta shijonin atë kudo që ishin. Deri më sot, ka të ngjarë që akoma ne kemi në dispozicion një numër të madh skedarësh muzikorë në ndonjë hard drive ose DVD.

Nëse nuk e keni fshirë ende atë përmbajtje, sipas tipikut "për çdo rast", ka të ngjarë që nëse muzika që keni shkarkuar ju pa asnjë lloj urdhri apo koncerti, se keni më shumë se një këngë të kopjuar. Nëse ka shumë, hapësira e rezervuar për muzikën tuaj të vjela, mund të rritet nëse fshini të gjitha kopjimet.

Për të gjetur këto lloje skedarësh, në Mac App Store kemi në dispozicion aplikacionin Duplicate Music Cleaner, një aplikacion me të cilin mund të ekzaminojmë hard drive-in tonë ose disqet e jashtme për të gjetur të gjitha këngët e kopjuara që janë duke zënë hapësirë ​​të vlefshme në hard diskun tonë.

Duplicate Music Cleaner, kujdeset për të analizoni të gjitha meta të dhënat të këngëve të ruajtura për të kontrolluar nëse emri i këngës dhe artistit përkojnë me skedarët e tjerë, duke lënë mënjanë në sfond, emrin e skedarit që përmban këngën.

Natyrisht, aplikacioni nuk bën mrekulli, dhe nëse të dhënat e ruajtura në skedar nuk janë të sakta, aplikacioni nuk do të jeni në gjendje t'i identifikoni ato në mënyrë korrekte për të kthyer rezultatet që ne po kërkojmë.

Duplicate Music Cleaner është i pajtueshëm me dhjetëra formate audio, është shumë i lehtë për t’u përdorur dhe do të na lejojë të lirojmë hapësirë ​​në hard diskun tonë. Përveç kësaj, ajo vë në dispozicionin tonë një seri të filtra me të cilët mund të përsosim kërkimet e skedarëve, një tipar i shkëlqyeshëm nëse biblioteka jonë përbëhet nga mijëra skedarë.

Duplicate File Cleaner është në dispozicion për një kohë të kufizuar falas përmes lidhjes që lë në fund të këtij artikulli. Jashtë promovimit, çmimi i aplikacionit është 2,29 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.