MacOS High Sierra GM është tani në dispozicion për të gjithë

Djemtë nga Cupertino sapo kanë lëshuar versionin "përfundimtar" të versioneve beta për të gjithë përdoruesit që duan ta instalojnë atë në Mac. Ky version i quajtur GM (Mjeshtri i Artë) është një version që ne mund ta konsiderojmë si të fundit para lansimit të versionit përfundimtar që pritet të mbërrijë më 25 shtator.

Çdokush mund ta instalojë GM në Mac pasi është gjithashtu i disponueshëm në version për përdoruesit që janë në programin publik beta dhe padyshim edhe për zhvilluesit me një llogari zyrtare.

Në fjalën kryesore të së martës së kaluar asgjë nuk u tregua në lidhje me këto versione të reja të softuerit dhe më vonë Master i Artë u lansua për përdoruesit e iOS. Sot tashmë kemi në dispozicion këtë version GM për macOS High Sierra 10.13.

Në të vërtetë, ndryshimet në krahasim me versionin e mëparshëm beta nuk janë të dukshme, por është e qartë se në këto GM nuk shtohen ndryshime, stabiliteti dhe siguria thjesht kërkohen përkundër lansimit të versionit përfundimtar që do të mbërrijë për disa ditë, duhet gjithashtu të thuhet se ky version GM dhe versionin përfundimtar që do ta kemi më 25 të këtij muaji Ata janë të barabartë.

Siç e dimë të gjithë macOS High Sierra vjen me teknologji të reja për ta bërë Mac-un më të fuqishëm, të qëndrueshëm dhe mbi të gjitha të shpejtë. Plus, ai hedh bazat për risitë në të ardhmen me mbështetjen për EVC, standardin e ri për video dhe sistemin e ri të menaxhimit të skedarëve APFS. Me pak fjalë, ne po përballemi me një version mjaft të vazhdueshëm për sa i përket ndryshimeve estetike, por shumë e rëndësishme për funksionimin e Mac tonë dhe Mac të së ardhmes.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

3 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Luis dijo

  Përshëndetje, si mund ta shkarkojmë.
  Unë kam instaluar betat si zhvillues dhe GM nuk më ka anashkaluar.
  Unë e kam shkarkuar përsëri profilin beta në Mac App Store dhe më kapërcen vetëm mua (që po e shkarkoj tani) një Beta. Nuk duhet të emërtohet GM ose Master i Artë pasi nuk është Beta. Jo

  1.    Hektori dijo

   Shkarkohet nga App Store

 2.   shastis dijo

  .. ata duhet ta shkarkojnë .. nuk "kërcen" .. është 10.13 Beta Built (17A362a) dhe ta instalojnë nga e para.