Google Pixelbook Go dëshiron t'i qëndrojë MacBook-ut të Apple

Pixelbook Go

Prezantimi i Google dje pasdite na la një pjesë të mirë të produkteve dhe premton lëshime si Google Stadia, Google Pixel dhe një ekip që sipas vetë Google mund të qëndrojë përballë MacBook-ut të Apple me një çmim fillestar shumë më të ulët se ai i ekipeve të kompanisë Cupertino.

Padyshim që në shikim të parë madje mund të duket se është një nga modelet MacBook të Apple, atëherë mbetet të shihet performanca, specifikimet dhe mbi të gjitha për të parë nëse nisja e këtij Pixelbook Go prezantuar disa orë më parë, ai do të lançohet ose do të arrijë në të gjithë botën, domethënë nëse do të shitet në më shumë vende jashtë SH.B.A.

Pixelbook Go

Ky do të ishte laptopi i parë i vërtetë i Google

Dhe deri më tani kemi Pixelbooks që nuk janë asgjë më shumë sesa një tablet i madh që gjithashtu mund të shndërrohet në një kompjuter portativ. Në këtë rast me Pixelbook Go, firma dëshiron të shtojë veten në betejën e vërtetë të laptopëve Dhe si mund të jetë ndryshe do të shtojë Chrome me një autonomi që ata thonë se do të arrijë në 12 orë, gjoja dy variante prej 8 dhe 16 GB RAM dhe të disponueshme në dy ngjyra: e zezë dhe rozë.

Ajo që na shënoi më shumë në lidhje me këtë ekip ishte çmimi i tij bazë që fillon nga 649 dollarë, kështu që është shumë më poshtë se çmimet e një MacBook Air që ne mund t'i konsiderojmë modelet e hyrjes në Apple. E vërteta është se Google ka rritur pritjet me këtë pajisje pasi që ata thonë se është e shpejtë, e hollë dhe peshon shumë pak, ajo gjithashtu mban specifikime interesante për tregun e madh së bashku me një çmim shumë interesant. Ne do të duhet të shohim se si funksionon kjo pajisje dhe mbi të gjitha shpresojmë që ajo të arrijë me të vërtetë në të gjitha tregjet, për momentin Google nuk ka thënë shumë më shumë për këto Pixelbook Go të reja.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.