Google rikthen Snapseed në Mac përmes shfletuesit të tij

snapseed-krom-0

Ky aplikacion i retushimit të fotografive që u ble nga Google në shtator 2012, ajo u lansua tek përdoruesit në Mac përmes Mac App Store në një kohë të shkurtër edhe pse në të vërtetë tejkalimi i saj në desktop nuk ishte aq i suksesshëm ose shumë më pak se në iOS sesa nëse do të ishte shumë më i suksesshëm.

Për shkak të kësaj dhe arsyeve të tjera, Google vendosi të vendosë në kërkesë këtë aplikacion dhe API-të e tjera të ndryshme si Google Reader, një enë me ujë të ftohtë për shumë përdorues që ndiheshin si Google. tradhtoi besimin e tij duke mbyllur jo më shumë dhe jo më pak se 8 shërbime të ndryshme.

Edhe pse jo gjithçka duhet të jetë e keqe dhe megjithëse Snapseed nuk pati sukses Si dhe versionin e tij përkatës të lëvizshëm, ai është akoma një redaktues i retushit tretës dhe, mbi të gjitha, shumë i lehtë për t'u përdorur për t'i dhënë fotografive tona një ajër krejtësisht të ndryshëm.

Tani Google duket se është tërhequr pjesërisht me përdoruesit e Mac dhe ka përfshirë përsëri redaktorin e tij, por këtë herë vetëm përmes internetit dhe me kërkesën e përdorni krom si shfletues.

snapseed-krom-2

Për të hyrë në këtë redaktor, ne do të duhet vetëm futni profilin tonë në Google + (Rrjeti social i Google) dhe hapni ndonjë nga fotografitë tona, vetëm në atë moment do të shohim një opsion Editor si "të ri" dhe se kur të klikojmë mbi të do të shohim një ndërfaqe dhe opsione saktësisht të njëjta me ato të Snapseed.

snapseed-krom-1

Ne mund të rregullojmë parametra të tillë si detajet, përsosni imazhin prisni automatikisht dhe zgjidhni filtra plus si integrimi i kornizës Drama, Bardh e Zi.

snapseed-krom-3

Për të përfunduar mund të themi se sipas mendimeve të ndryshme të përdoruesve, varet nga më shpejt duke aplikuar këto filtra dhe cilësimet që desktopi vendas, nëse është vërtet kështu, nuk më intereson nëse është instaluar në vend dhe duhet të hap shfletuesin.

Më shumë informacion - Përshëndetje Snapheal PRO


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Alex dijo

  Pra, nga sa kam lexuar në artikull, përveç që kërkon Chrome, kjo kërkon që ne të përdorim Google+ apo jo?

 2.   mauro.duenas dijo

  Ashtë turp sepse ju them që e përdor akoma, e përdor më shumë në punën profesionale të redaktimit të fotografisë