Grafikë të rinj për MacBook Pro dhe SSD të ri për Mac Pro, AirPods "falas" dhe shumë më tepër. Më e mira e javës jam nga Mac

Unë jam nga mac

Pak më shumë se 24 orë dhe ne tashmë kemi në zhvillim kryesimin e këtij viti për WWDC. Ne jemi të gjithë nervozë për këtë dhe nuk ka dyshim se kompania Cupertino është e etur për të treguar lajmet e saj të softuerit (dhe ndoshta harduerit) për të gjithë. Këto janë orë nervash dhe tensioni në të dy anët e pengesës, por ne duhet të vazhdojmë me gjërat tona dhe në këtë rast do të shkojmë me Pikat kryesore të javës në Unë jam nga Mac.

MacBook Pro

Ne nuk mund të fillojmë me ndonjë lajm tjetër përveç shtesës së re që përdoruesit e MacBook Pro dhe Mac Pro 16 inç. Në rastin e parë një kartë video e nivelit të lartë dhe në rastin e dytë një hapësirë ​​më e madhe për ruajtjen e SSD. Këto karakteristika të reja janë opsionale për të konfiguruar pajisjet në shijen e konsumatorit dhe janë nisur të martën e kaluar.

Ne vazhdojmë me një lajm tjetër nga e njëjta e martë në të cilën për herë të parë në historinë e AirPods Pro, kompania shton "falas" për blerjen e një ekipi për universitetin. Ata zakonisht ofronin kufje Beats, por këtë vit mbërritën AirPods.

MacOS

Një tjetër lajm i spikatur i javës është mënyra se si në secilën WWDC emrin e mundshëm që ata do të japin macOS të ri. Kjo është një pyetje që vjen gjithmonë rreth këtyre datave dhe tani e kemi përsëri me: Mammoth, Monterey ose Skyline që mund të jenë emrat e macOS të ri 10.16

Më në fund marrja me qira e një ndërtese zyre në Barcelonë befasoi shumë përdorues. Në këtë rast është një ndërtesë zyre e vendosur pikërisht përpara dyqanit Apple në Passeig de Gràcia, dhe e cila ka një sipërfaqe prej 9.000 metra katrorë nga të cilat 6.000 do të jenë për zyrat e Apple.

Ne vazhdojmë me përgatitjet për mbulimin e fjalës kryesore të nesërme, mos na zhgënjeni!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.