Gyazo kap ekranin tuaj në mënyrën më të thjeshtë

gyazo-0

Midis shumë aplikacioneve që mund të përdoren për të marrë pamje të ekranit nëse përfshijmë brenda tyre edhe atë të paracaktuar që integron OS X, ne shohim se ka një shumicë e madhe e tyre që paguhen dhe shumë të tjerë që nuk vlejnë shumë pasi ato nuk ofrojnë pothuajse asgjë të re në lidhje me opsionin e sistemit operativ.

Sidoqoftë, ka një që më ka tërhequr vëmendjen lehtësia e përdorimit (lëshimi dhe kapja) dhe opsionet për të menaxhuar imazhet që na ofron pasi nuk do të duhet të plotësojmë desktopin ose një dosje specifike të imazheve sepse ato do të ngarkohen në internet nëse është e disponueshme.

Ndoshta pjesa më e keqe e gjithë kësaj është se po nuk ka lidhje të tillë interneti, programi nuk do të kursejë kapjen pasi që në vend që ta ngarkojë imazhin në shfletues lokalisht, nuk do ta ruajë atë direkt, diçka që nga ana tjetër më duket logjike pasi për këtë kemi opsionin e integruar në OS X.

gyazo-1

Siç e shohim në imazhin e mësipërm, pasi imazhi të jetë ngarkuar do të gjenerohet një lidhje të jemi në gjendje ta ndajmë atë me kë të duam, pasi të jemi kopjuar në clipboard tonë në mënyrë që të mos kemi nevojë të bëjmë asgjë më shumë sesa ta ndajmë me kë të duam.

gyazo-1

Ai gjithashtu ka një mundësi për të krijuar një llogari dhe të jetë në gjendje të sinkronizojë pajisjet tona për të pasur të gjitha kapjet në dispozicion në secilën prej tyre, por për të hyrë në këtë opsion duhet të përmirësojmë llogarinë tonë në klasën «Ninja» me një çmim prej 2,29 € në muaj, diçka që duket paksa e tepruar.

gyazo-3

Sigurisht nuk arrin nivelin të aplikacioneve të tilla si Sqaro, por nëse ke nevojë për një program që është i thjeshtë për t’u përdorur dhe mbi të gjitha që integron një mënyrë të thjeshtë për t’u ndarë, mbase Gyazo është programi yt.

Më shumë informacion - Sqaroni me zbritje, aplikacionin për të marrë pamje nga ekrani

Aplikacioni nuk është më i disponueshëm në App Store

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.