Këshillë: Pritini dhe ngjisni në Luan

Imazhi i Ri

Nëse jeni përdorues të TotalFinder si unë, ky postim nuk ka shumë kuptim, por nëse preferoni një Finder të virgjër, e vërteta është se ky hile mund të jetë vërtet i dobishëm.

Në të vërtetë veprimi nuk është prerë dhe ngjitur, por përkundrazi është "lëviz këtu", pasi kur prerë dhe ngjitur ne mund të humbasim informacionin origjinal duke e eleminuar atë nga vendndodhja origjinale dhe duke e mbajtur atë në kujtesë, ndërsa Finder ajo që bën është kopjimi dhe mbajtja e skedarit për ta zhvendosur më vonë nëse është e nevojshme.

Dhe si bëhet Epo, njësoj si kopjimi dhe ngjitja (CMD + C CMD + V) por shtimi i tastit Alt (Opsioni) në hapin e dytë, kështu që do të ishte: CMD + C CMD + Alt + V.

Burimi | Shenjat e MacOSX


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Armando Macias dijo

    Faleminderit, ajo që bëni është shumë e dobishme për mua për ata që si unë nuk e dinë.